Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

"Innowacyjny jak ZUS". Zakład dostał Polską Nagrodę Innowacyjności 2018

49
Podziel się:

"Nowoczesne technologie, optymalne koszty i wysoki standard usług". Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostał Polską Nagrodę Innowacyjności 2018 podczas VI Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.

Według ZUS jedną z innowacji jest wprowadzenie płacenia składek jednym przelewem.
Według ZUS jedną z innowacji jest wprowadzenie płacenia składek jednym przelewem. (Andrzej Zbraniecki/East News)

- Innowacyjność to nie tylko wprowadzanie nowoczesnych technologii, ale i optymalne koszty przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego standardu świadczonych usług - podkreślił Krzysztof Dyki, wiceprezes ZUS ds. IT, który odebrał nagrodę w imieniu Zakładu.

Jak czytamy w komunikacie ZUS-u, Polska Agencja Przedsiębiorczości doceniła strategię wprowadzania nowoczesnych technologii i narzędzi informatycznych, które zwiększają zakres usług w obszarze elektronicznego kontaktu z klientem.

Zobacz także: Wideo: w niektórych przypadkach lepsza wypłata jednorazowa niż "groszowa" emerytura

"Innowacyjność ZUS to także efektywność kosztowa przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego standardu świadczonych usług. Milionowe oszczędności Zakładu dotyczą informatyzacji, ale także zarządzania organizacją, czy porządkowania obszaru składek" - chwali się Zakład.

- Nagroda świadczy o tym, że działania ZUS nakierowane na innowacyjność są zauważane i doceniane - ocenił Krzysztof Dyki. - Podziękowania należą się wszystkim pracownikom, całemu zespołowi. Bez ich wysiłku ten sukces nie byłby możliwy do osiągnięcia - dodał.

Za sukces zostało uznane wprowadzenie z początkiem 2018 roku indywidualnych numerów rachunków składkowych dla wszystkich płatników składek. Zamiast trzech lub nawet czterech przelewów, przedsiębiorcy wykonują tylko jeden - na indywidualny rachunek.

Jak podkreśla ZUS, do września na indywidualne rachunki wpłynęło już ponad 170 mld zł, a przy okazji wpłat przedsiębiorcy popełnili 750 razy mniej błędów niż w tym samym okresie ubiegłego roku. "To tylko jeden z przykładów innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają życie przedsiębiorcom, a jednocześnie usprawniają pracę Zakładu" - czytamy.

- Warto przypomnieć, że ZUS zrezygnował z dotacji budżetowej do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w wysokości ponad 5 mld zł. To sytuacja bez precedensu. Wpływ na to ma oczywiście dobra sytuacja gospodarcza kraju, ale świadczy to również o uszczelnianiu systemu wprowadzonego przez Zakład reformą e-Składka - wskazał Krzysztof Dyki.

Nagrodę Polskiej Agencji Przedsiębiorczości otrzymują najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, firmy i instytucje działające w Polsce, których praca badawczo-rozwojowa przyczynia się do rozwoju całej gospodarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(49)
Wald
6 lat temu
Kiedy ta banda złodzieji zacznie używać blockchain ?
gość
6 lat temu
Całe szczęście, że obiekt graficzny mogący potwierdzać faktyczny stopień dostępności serwisu internetowego jest w każdym serwisie publikowany na wyłączną odpowiedzialność wydawcy. Przykro to potwierdzać, ale obecny serwis ZUS nie jest zgodny ze standardem WCAG 2.0 na deklarowanym poziomie AA. Nie jest nawet zgodny ze standardem WCAG 2.0 A.
Blejk
6 lat temu
Jeden przelew na ZUS już był przed 1999r. Teraz powrócono do tego rozwiązania i.... wielki sukces innowacyjności!!! Hahaha!
Bibi
6 lat temu
Innowacje w okrafaniu.Zatrudnianie coraz wiecej nieudacznikow co nie umieja nic poza grymoleniem papieru .To pis bydlo strtuje i zniszczy wszystko.Precz z pisem
Tomasz
6 lat temu
Już za komuny byli bankrutem Składki ubezpieczonych, przedsiębiorców, były przechowywane na nieoprocentowanym koncie i natychmiast rozgrabiane. Okradali przedsiębiorców różnymi metodami, także na OFE i ostatnio chcą okraść z części składki na Fundusz. Nigdy im nie płaćcie.
...
Następna strona