Notowania

inpost
26.07.2016 09:16

InPost wycofuje się z tradycyjnych listów

InPost oraz jego spółka zależna PGP zakończą od początku sierpnia działalność w segmencie przesyłek listowych tradycyjnych, tj. innych niż przesyłki e-commerce, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)

"Zakończenie działalności listowej w segmencie przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce nastąpiło w drodze odstąpienia przez emitenta od wszystkich umów na obsługę doręczania przesyłek listowych tradycyjnych, które to odstąpienie nastąpiło w drodze art. 16 ust. 1 pkt 4) ustawy Prawo pocztowe, tj. z uwagi na fakt, że usługa pocztowa miałaby być wykonywana w całości albo w części na obszarze nieobjętym wpisem do rejestru, w sytuacji w której operator pocztowy nie zawarł umowy umożliwiającej obsługę poza tym obszarem" - czytamy w komunikacie.

Umowy, od których odstąpiono to: umowa o świadczenie usług pocztowych dla Cyfrowego Polsatu, Polkomtela, PKO BP, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, P4, Skarbu Państwa - Prokuratora Generalnego.

Jednocześnie, w z związku z rozpoczętą likwidacją większości stanowisk pracy w spółce zależnej Bezpieczny List, zarząd InPost złożył oświadczenie o wypowiedzeniu umowy współpracy w przedmiocie świadczenia przez Bezpieczny List na rzecz emitenta usług, w tym usług pocztowych - podkreślono w komunikacie.

Jako powody podano brak możliwości zapewnienia przez Bezpieczny List należytej realizacji umowy poprzez utrzymanie odpowiedniego stanu zatrudnienia oraz ryzyko nienależytego wykonywania usług ze względu na zwolnienia grupowe pracowników tej spółki, wskazano w informacji.

Jednocześnie zarząd InPost podjął decyzję o bezpośrednim zatrudnieniu do 377 pracowników Bezpiecznego Listu, celem obsługi przesyłek e-commerce.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: inpost, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-07-2016

Ada746Wykończyli dobrą firmę, żeby Poczta, która nic nie jest w stanie porządnie zrobić, mogła egzystować?

26-07-2016

lolanikt za nimi tęsknić nie będzie przynajmniej ja , pa pa Inpoście

26-07-2016

nm n ninpost to wydmuszka, która poczcie do pięt nigdy nie dorosła. Jedyna dobra rzecz którą wprowadzili to paczkomaty.

Rozwiń komentarze (17)