Notowania

wiadomości
29.08.2016 16:34

Inwestycje zagraniczne w Polsce. Największa inwestycja Chińczyków

Od poniedziałku Chińczycy są oficjalnie właścicielem Novago. Polską spółkę, zajmującą się przetwarzaniem odpadów kupili za 123 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/Lisa S.)

Stworzył ją mławski przedsiębiorca Janusz Arent. Firma została przejęta przez China Everbright International Limited od Abris Capital Partners.

- To jak dotąd największa inwestycja kapitału chińskiego w Polsce i największa transakcja przejęcia firmy z branży ekologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił podczas uroczystości podpisania umowy Radosław Domagalski-Łabędzki, wiceminister rozwoju.
- Dla każdego przedsiębiorcy podpisanie takiej umowy to spełnienie marzeń. Mogę iść na emeryturę - mówił Janusz Arent, założyciel i twórca spółki Novago.

China Everbright jest wiodącą firmą funkcjonującą w obszarze ochrony środowiska w Chinach i działającą w czterech głównych segmentach: ekologicznej energii, ekologicznej wody, greentech oraz ekologicznej technologii. W segmencie energii koncentruje się głównie na biznesie pozyskiwania jej z odpadów.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-08-2016

Antektypowy polski janusz biznesu... rozkręcić firmę i sprzedać żeby iść na emeryturę ..... na zachodzie buduje się firmy rodzinne, wielopokoleniowe ... u … Czytaj całość

30-08-2016

PatriotaPrzepraszam ale na ile nasze rządzące komuchy pozwolą na wyprzedawanie kraju???? lasy, kopalnie, stocznie itd. pamiętajcie pachołki okrągłego stołu, … Czytaj całość

29-08-2016

foiI czym się chwalicie. Że znowu jednej polskiej firmy mniej?!

Rozwiń komentarze (38)