Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jacek Rostowski do wymiany? Sensacyjne doniesienia

0
Podziel się:

Jedna z amerykańskich agencji podaje nazwiska następców.

Jacek Rostowski do wymiany? Sensacyjne doniesienia
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Premier Donald Tusk planuje zastąpić ministra finansów Jacka Rostowskiego kimś innym, a będzie to część szerszej rekonstrukcji rządu, która jest planowana od kilku miesięcy - donosi na swojej stronie internetowej amerykańska agencja Reuters. Agencja powołuje się na trzy źródła zbliżone do premiera.

Ruch miałby na celu odbudowanie zaufania społecznego do rządzącej partii Platformy Obywatelskiej i przygotować ją do kolejnych wyborów - samorządowych w 2014 r. i wyborów parlamentarnych w 2015 roku.

_ Plan jest taki, aby zastąpić Rostowskiego, jako część większej rekonstrukcji rządu, która obejmie także ministrów: sportu Joannę Muchę i środowiska Marcina Korolca _- cytuje jedno ze źródeł Reuters.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m278105.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/balcerowicz;nokautuje;rostowskiego;oto;najlepsi;i;najgorsi;ministrowie;finansow;iii;rp,2,0,1353218.html) *Balcerowicz nokautuje Rostowskiego * Oto najlepsi i najgorsi ministrowie finansów III RP w plebiscycie Money.pl. Agencja informuje, że _ prawdopodobnie nastąpi za kilka miesięcy, więc w międzyczasie Jacek Rostowski może zakończyć trwającą korektę budżetu na 2013 r. i przygotuje przyszłoroczny projekt ustawy budżetowej _.

Ministerstwo Finansów nie skomentowało tych informacji. Kilka dni temu rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że nie ma żadnych przesłanek, że los Rostowskiego w rządzie jest przesądzony. Rzecznik powiedział we wtorek, że _ na pewno nie będzie rekonstrukcji dla rekonstrukcji i że jeśli dojdzie do zmian, to na pewno nie będą one tylko personalne _.

_ - To się będzie wiązało z nowymi zadaniami, które stoją przed rządem. Tu mamy konkretną perspektywę wykorzystania środków europejskich, mamy perspektywę wyborów samorządowych i takie na nowo poukładanie sobie relacji pomiędzy rządem a samorządem; te dwa czynniki będą brane pod uwagę, jeśli chodzi o decyzję - _wyjaśniał Graś.

Jak twierdzą źródła, na które powołuje się agencja nie zapadła jeszcze decyzja, kto zastąpi Rostowskiego. Reuters wskazuje na możliwe kandydatury: Janusza Lewandowskiego, komisarz UE odpowiedzialnego za unijny budżet, Jana Krzysztofa Bieleckiego, byłego ministra, a obecnie jest szef Rady Gospodarczej przy premierze, a także Dariusza Rosatiego, byłego ministra finansów i spraw zagranicznych.

Nowelizację ustawy budżetowej na 2013 r. zapowiedział w lipcu premier Donald Tusk. Wskazał, że deficyt budżetowy w 2013 r. będzie większy o 16 mld zł, a resorty mają obciąć wydatki o 8,5-8,6 mld zł. Premier wyjaśnił, że nowelizacja budżetu jest konieczna w związku z niższymi dochodami, jakie Polska odnotowała w pierwszym półroczu. W sumie brakuje około 24 mld zł. Ubytek ten będzie można pokryć z oszczędności i przez zwiększenie deficytu.

Czytaj więcej w Money.pl
CBOS: Polacy krytyczni wobec propozycji o OFE Tylko 9 procent uważa, że kierunek zmian jest właściwy, wynika z badania.
Rząd zabierając armii pieniądze, złamie konstytucję? Ujawniono, jak głębokie będą cięcia w wydatkach na obronę. To prawie połowa tego, co miało pójść na modernizację.
80 tysięcy złotych długu na głowę. Co nam grozi? Rządząca koalicja zawiesiła próg ostrożnościowy by nas dodatkowo zadłużyć. Gdy policzymy wszystkie zobowiązania państwa, jest znacznie gorzej niż w Grecji.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)