Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jak dotrzymać noworocznych postanowień? Oczyścić się i skutecznie schudnąć

0
Podziel się:

Oczyszczanie organizmu to nie dziwactwo ani fanaberia, lecz wymóg czasów, w jakich przyszło nam żyć. Dbamy o nasze samochody, elektronikę, ulubione przedmioty, ale przy tym zapominamy o zadbaniu o samych siebie.

Jak dotrzymać noworocznych postanowień? Oczyścić się i skutecznie schudnąć

Organizm z czasem zaczyna manifestować swoje potrzeby za pomocą licznych dolegliwości, chorób, zmian skórnych, wahań nastrojów, depresji – warto wówczas się zatrzymać i zadać sobie fundamentalne pytanie: „Co robię nie tak?”, „Jak mogę sobie pomóc?”.

Toksyny, które wprowadzamy do organizmu mniej lub bardziej świadomie, oddziałują na nas dość silnie. Utrudniają prawidłową pracę organizmu i „włączają liczne alarmy”, których zadaniem jest wywołać konkretną reakcję związaną z ich nadmiarem - począwszy od wydalania nagromadzonych odpadków przez skórę w postaci trądziku, poprzez przeciążoną wątrobę i pogorszone trawienie, a na „uwięzieniu” nieusuniętych toksyn w tkance tłuszczowej kończąc.

**Jak organizm radzi sobie z toksynami**

To magazynowanie toksyn w tłuszczu jest w dużej mierze celowym działaniem organizmu, gdyż to, czego nie może w tej chwili usunąć, zaczyna magazynować, a raczej chować/więzić. Oczywiście proces ten jest przeprowadzany w trosce o nasze zdrowie – jest odgórnie zaprogramowany. Inaczej mówiąc, organizm, który nie jest w stanie wydalić nadwyżki toksyn, jaką skumulował, zmuszony jest przechować ją w tłuszczu, ażeby nie potęgowały one objawów związanych z ich nadmiarem, np. bólu głowy, zmęczenia, osłabienia, biegunek, egzem czy trądziku.

Dlatego też tak ważne w procesie odchudzania jest jednoczesne oczyszczanie się. Nasz organizm sprawnie usuwa toksyny, jednak tylko wtedy, gdy nie pojawiają się one w zbyt dużych ilościach. Kiedy ilość trucizn przewyższa zdolności samooczyszczania organizmu, szkodliwe substancje kumulują się i osiadają w naszym ciele. Zalegają głównie w wątrobie, układzie pokarmowym i tkance tłuszczowej oraz tkance nerwowej. Świadome podejście do diety i oczyszczania ułatwi nam nie tyle samą utratę masy działa, co pozwoli organizmowi na efektywniejsze usuwanie uwalnianych z tłuszczu toksyn. Nie doświadczymy wówczas „kryzysu” związanego z oczyszczaniem i ciało będzie miało możliwość pozbycia się „zalegającego balastu”.

Jeśli jednak do odchudzania podchodzimy nieodpowiedzialnie i skupiamy się jedynie na utracie kilogramów – wówczas świadomie skazujemy się na liczne objawy związane z nieefektywnym oczyszczaniem organizmu. Co gorsza, jeśli liczba toksyn przekroczy możliwości samooczyszczania, dojdzie do ponownego zmagazynowania ich w tłuszczu, czyli efektu jo-jo.

**Jak przygotować się do oczyszczania**

Niesłychanie ważne jest świadome podejście do swojego ciała i równie świadome wprowadzanie zmian z nim związanych, jak chociażby odchudzanie. Organizm trzeba przygotować na odchudzanie, ułatwić mu ten proces i pozwolić się zregenerować. To właśnie jest klucz do sukcesu.

Niestety wiele współczesnych diet nie uwzględnia tego schematu, stąd też odchudzanie bywa mało efektywne, nieprzyjemne i kończy się najczęściej powrotem do pierwotnej wagi. Co więc zrobić, aby tym razem się udało? Podejść do oczyszczania organizmu kompleksowo, wieloetapowo i długodystansowo.

**Jak skutecznie się oczyścić?**

Zadaniem specjalistów z kliniki RosaMed Clinic jest przeprowadzenie pacjenta przez kilka etapów oczyszczania, gdzie skupiamy się na poszczególnych elementach organizmu. Trzymanie się zasad oczyszczania w dłuższej perspektywie przynosi największe korzyści dla zdrowia i samopoczucia.
Kasza jaglana jako wprowadzenie do oczyszczania właściwego

Kasza jaglana jest jedną z najzdrowszych kasz. Ma najwięcej składników odżywczych i nawet przy długotrwałym stosowaniu nie zaburzy pracy naszego organizmu. Średnia długość monodiety jaglanej wynosi 14 dni, gdzie warto powtarzać ją co najmniej 3–4 razy w roku.

Kasza jaglana obfituje w witaminy z grupy B, lecytynę, sole mineralne, wapń, potas, fosfor, żelazo, aminokwasy, krzemionkę i przy tym zawiera wysoki poziom białka i węglowodanów - tak więc odbudowuje i dodaje energii. Co więcej, terapia jaglana pozwala organizmowi absorbować nadmiar toksyn czy też śluzu w jelitach – to sprawia, że jest ona nieoceniona przy wszelkiego rodzaju katarach czy zatruciach pokarmowych.

Po terapii jaglanej, jako wprowadzeniu do oczyszczania organizmu, możemy spodziewać się lepszego samopoczucia, poprawienia stanu skóry, ustąpienia bólów głowy, oczyszczenia cery i jelit, a także przypływu energii. Korzyści, jakie przynoszą zdrowe nawyki żywieniowe w połączeniu z prawidłowym oczyszczaniem, są naprawdę tego warte.

**Terapie oczyszczające RosaMed Clinic**

EDTA – oczyszczenie organizmu – EDTA to organiczny związek chemiczny, kwas polikarboksylowy i jednocześnie ?-aminokwas. Z mocnymi zasadami tworzy sole werseniany. EDTA podaje się pacjentowi dożylnie. Wnikając do krwi, działa najpierw na metale cięższe, a następnie na lżejsze, eliminując je z organizmu przez nerki, bez udziału wątroby. Zabieg jest bezpieczny, pod warunkiem jednak, że jest przeprowadzony w gabinecie przez specjalistę.

DETOKS – proces powracania do równowagi – detoks całego organizmu to sztandarową dieta kliniki RosaMed Clinic. Detoks ten jest oparty na metodzie Hipokrates Institute USA i wykorzystuje moc surowych warzyw oraz 12 rodzajów kiełków, m.in. słonecznika. Jak podkreśla Edyta Wojciechowska-Malke, dietetyk współpracujący z kliniką, to roślina, która ma w sobie wszystkie potrzebne człowiekowi do życia substancje i mikroelementy. – Dietę tę polecam pacjentom, którzy potrzebują całkowitego detoksu i regeneracji, szczególnie po chemioterapiach. Daje naprawdę spektakularne efekty – zaleca dietetyk.

Dieta Gersona – rzadko kto wie, jak prawidłowo i tym samym skutecznie przeprowadzić terapię Gersona. Specjalistą w przeprowadzaniu tej terapii w RosaMed Clinic jest dietetyk Edyta Wojciechowska-Malke. – Swoją wiedzę opieram na doświadczeniu, jakie zdobyłam w klinice Gersona w Meksyku i współpracy z wieloma pacjentami – mówi dietetyk z RosaMed Clinic. Kompleksowa terapia Gersona wspomaga leczenie niektórych chorób nowotworów, może także w ciągu kilku tygodni zatrzymać rozwój różnych chorób cywilizacyjnych, jak np. cukrzycę.

Bez prawidłowego działania najważniejszych elementów ludzkiego ciała odchudzanie nie może zostać przeprowadzone prawidłowo. Oczyszczanie wątroby, nerek, jelita grubego, układu krwionośnego i limfatycznego to niezbędny punkt, jaki musimy spełnić przed zdrowym odchudzaniem, a tym bardziej leczeniem. Najczęściej w czasie całej kuracji organizm samodzielnie odzyskuje siły i wraca do naturalnej dla ciała wagi.

Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)