Notowania

Jakość powietrza w Polsce. Zaniedbania, niechlubna lista i plany rządu

- Jakość powietrza, którym oddychają Polacy, to efekt wieloletnich zaniedbań - uważa Piotr Woźny, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. I zapowiada program naprawczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)
Piotr Woźny, wiceminister przedsiębiorczości i technologii

- Jakość powietrza, którym oddychają Polacy, to efekt wieloletnich zaniedbań - uważa Piotr Woźny, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. I zapowiada program naprawczy.

- Dzisiejszy wyrok Trybunału, który stwierdza, że Polska nie ustanowiła skutecznego systemu ochrony dla swoich obywateli, jeżeli chodzi o jakość powietrza, pokazuje, że skumulowane opóźnienia dotykają nas dzisiaj z całą mocą - powiedział w czwartek Piotr Woźny.

Jak zauważył, na niechlubnej liście Światowej Organizacji Zdrowia, która pokazuje 50 miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie, figurują 33 polskie miasta. Siedem z nich jest w pierwszej dziesiątce.

- To jest absolutnie wstydliwa lista i coś, co powinno być alertem dla rządzących, żeby tą sprawą się zajęli i aby tę kwestię usunęli - stwierdził Piotr Woźny.

- Tylko współpracując z marszałkami i burmistrzami jesteśmy w stanie ten problem rozwiązać - dodał wiceminister przedstawiając rządowy program naprawczy.

Tagi: smog, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-02-2018

ChoryCzas najwyższy panie Kaczyńska zacząć odpowiadać za swoje działania, bo już nikt chyba nie wierzy, że to wina Tuska.

22-02-2018

UffSkąd my to znamy? Znowu winni poprzednicy. A ówcześnie rządzący nie mieli czasu. Ciekawe, kiedy poprzednicy przestaną być winni? Może niech określą … Czytaj całość

22-02-2018

ZK590Rząd ani samorząd ani marszałkowie ani burmistrze ani sołtysi nie rozwiążą problemu smogu. Problem rozwiąże radykalne obniżenie ceny gazu, oleju … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)

Wybrane dla Ciebie