Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Jakość powietrza w Polsce. Zaniedbania, niechlubna lista i plany rządu [WIDEO]

Jakość powietrza w Polsce. Zaniedbania, niechlubna lista i plany rządu

 

 

- Jakość powietrza, którym oddychają Polacy, to efekt wieloletnich zaniedbań - uważa Piotr Woźny, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. I zapowiada program naprawczy.

- Dzisiejszy wyrok Trybunału, który stwierdza, że Polska nie ustanowiła skutecznego systemu ochrony dla swoich obywateli, jeżeli chodzi o jakość powietrza, pokazuje, że skumulowane opóźnienia dotykają nas dzisiaj z całą mocą - powiedział w czwartek Piotr Woźny.

Jak zauważył, na niechlubnej liście Światowej Organizacji Zdrowia, która pokazuje 50 miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie, figurują 33 polskie miasta. Siedem z nich jest w pierwszej dziesiątce.

- To jest absolutnie wstydliwa lista i coś, co powinno być alertem dla rządzących, żeby tą sprawą się zajęli i aby tę kwestię usunęli - stwierdził Piotr Woźny.

- Tylko współpracując z marszałkami i burmistrzami jesteśmy w stanie ten problem rozwiązać - dodał wiceminister przedstawiając rządowy program naprawczy.

Czytaj także
Polecane galerie
xxx
2018-02-23 14:26
Co to za Neanderntalczyk
moje imię
2018-02-23 10:45
No tak! studia skończył i już chce wiatrem rządzić. człowiek od początku swojego istnienia używa ognia , a ten dymi........ dopiero w ostatnich latach wymyślono wzbogacanie chemikaliami tego co naturalne.......
Mg-42
2018-02-23 06:46
A może by tak zacząć sprawdzać paliwo w samolotach przylatujących do polski ,wystarczy mała próbka do analizy.Jak wieść niesie do paliwa lotniczego dosypują domieszki psujące jakość powietrza lub nad polską otwierają specjalne dysze i jadą z koksem .A POtem choroby i kary kary ,kary.....prześledźcie jak długo utrzymuje się tzw smuga kondensacyjna po przelocie samolotu nieraz 2....3 godziny możliwe to?
Pokaż wszystkie komentarze (20)