Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jakubiak: Wyrobimy się na Euro 2012

0
Podziel się:

Wbrew sceptykom, szefowa resortu sportu uważa, że projekt Euro 2012 da się zrealizować.

Jakubiak: Wyrobimy się na Euro 2012
(PAP/Radek Pietruszka)
bEDJVOrV

Wbrew sceptykom, szefowa resortu sportu uważa, że projekt Euro 2012 da się zrealizować. Elżbieta Jakubiak podkreśla jednak, że wymaga on szczególnego potraktowania, zwłaszcza jeśli chodzi o proces inwestycyjny i tempo jego realizacji.

Minister sportu i turystyki poinformowała także, że dziś zostanie unieważniony konkurs na projekt Stadionu Narodowego. Nie ma bowiem możliwości dalszego prowadzenia tego postępowania, gdyż jest ono obarczone wieloma wadami.

Ponadto, Elżbieta Jakubiak poinformowała o powołaniu koordynatorów zajmujących się przygotowaniem projektu Euro 2012. Ludzie ci wraz z resortem sportu i UEFA będą odpowiedzialni za nadzorowanie takich działów jak bezpieczeństwo, inwestycje sportowe i drogowe oraz transport lotniczy.

bEDJVOrX

ZOBACZ TAKŻE:

Polacy tracą wiarę w Euro 2012Szefowa resortu sportu powiedziała, że chciałaby na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów przedłożyć projekt ustawy o Euro 2012. Będzie ona regulowała specjalny tryb traktowania projektów Euro 2012. Jak poinformowała minister, ustawa powoła też instytucję organizatora mistrzostw Europy. Do tej pory organizacją mistrzostw w innych krajach nie zajmowały się bowiem ministerstwa.

Minister sportu podkreśliła także, iż hasło "Teraz Polska" jest już znane na świecie. Potrzebne jest zatem nowe hasło. W tym celu zostanie zorganizowany konkurs na logo i hasło mistrzostw Euro 2012.

ZOBACZ TAKŻE FELIETON MONEY.PL:

prof. Winiecki - "Czarno widzę organizację Euro 2012" Elżbieta Jakubiak oznajmiła także, że do połowy września koronę Stadionu X - lecia mają opuścić kupcy handlujący na tym terenie. Alternatywą jest przeniesienie ich na przyszły targ przy ulicy Radzymińskiej.

bEDJVOsd

Wśród zadań, które zrealizował już resort sportu i turystyki minister Jakubiak wymieniła powołanie nowego dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu Rafała Jóźwiaka. Zdaniem minister, ma on pełne kompetencje, aby wykonywać powierzone mu zadania.

bEDJVOsy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)