Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Gowin liczy na 20-procentowe poparcie w wyborach

0
Podziel się:

Jak zapewnia, nie tworzy partii, tylko nową strukturę. Program rządzenia Polską pomogą mu stworzyć eksperci.

Jarosław Gowin liczy na 20-procentowe poparcie w wyborach
(Piotr Charchula/Reporter)
bEChYKER

Program rządzenia Polską pomogą mu stworzyć eksperci. Były minister sprawiedliwości poinformował, że rozpoczyna prace nad programem na lata 2015-2019, finałem mają być najbliższe wybory parlamentarne.

Jarosław Gowin podkreślił, że nie tworzy partii politycznej, ale _ luźną strukturę _. - _ Teraz potrzebna jest nowa jakość i nowi ludzie, a program powinien znaleźć swój nośnik w postaci ruchu społecznego _ - mówi Gowin.

Koordynatorem prac programowych ekspertów będzie doktor Stanisław Tyszka. Prace zaczynają się od hasła jakie Jarosław Gowin promował w czasie kampanii na przewodniczącego PO - ujawnił Tyszka. Punktem wyjścia jest Przedsiębiorczość, Rodzina, Obywatelskość.

bEChYKET

Profesor Krystyna Iglicka-Okólska rektor Uczelni Łazarskiego, będzie ekspertem w zakresie polityki demograficznej. W jej ocenie dziś każdy mówi o demografii, ale żadna partia nie wypracowała odpowiedniej strategii. Jak podkreśla Iglicka-Okólska państwo może świadomie oddziaływać na stan ludności kraju, a także na jego strukturę.

Polityką rodzinną zajmie się doktor Konstanty Radziwiłł. - _ Bez dobrej polityki na rzecz rodzin, państwo nigdy nie osiągnie satysfakcji obywateli _ - wyjaśnia Radziwiłł. Jak mówi rodzina ma wymiar, edukacyjny, zdrowotny i ekonomiczny, to jest to miejsce, gdzie ludzie stają się szczęśliwi.

Jarosław Gowin zaprosił do współpracy także między innymi profesora Stanisława Gomułkę - wiceministra finansów w pierwszym rządzie Donalda Tuska, profesora Wojciecha Maksymowicza ministra zdrowia w rządzie Jerzego Buzka, profesora Stanisława Karpińskiego byłego wiceministra nauki.

- _ Celem rozpoczętych dziś działań jest _- jak się wyraził Jarosław Gowin - _ uzyskanie w najbliższych wyborach parlamentarnych 20 procent poparcia _.

bEChYKEZ
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m255892.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/partia;gowina;gdyby;powstala;mialaby;7;procent;poparcia,59,0,1386043.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Gowin jest popularniejszy, niż się wydaje Według najnowszego sondażu CBOS hipotetyczna partia byłego posła PO weszłaby do Sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/m124009.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/gowin;zmusi;millera;zeby;wreszcie;skonczyl,251,0,1378555.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Gowin zmusi Millera, żeby wreszcie skończył? Ile można zaryzykować dla stołków na dwa lata - pisze Bartłomiej Dwornik.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m255892.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/odejscie;gowina;to;problem;dla;po;niekoniecznie,166,0,1378726.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) PO poradzi sobie bez Gowina? Zdaniem specjalistów, to członkowie Platformy sprowokowali polityka do odejścia. Koalicja może mieć problem.
bEChYKFu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)