Notowania

Wicepremier uspokaja. Jednolity podatek nie uderzy w Polaków

Mateusz Morawiecki zapewnia, że planowane wprowadzenie tzw. jednolitego podatku nie spowoduje zwiększenia obciążeń podatkowych dla Polaków. Wicepremier, minister rozwoju i finansów podkreśla również, że zmiany w systemie podatkowym nie oznacza likwidacji najczęściej wykorzystywanych ulg.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Jedzura/REPORTER)

Mateusz Morawiecki zapewnia, że planowane wprowadzenie tzw. jednolitego podatku nie spowoduje zwiększenia obciążeń podatkowych Polaków. Wicepremier, minister rozwoju i finansów podkreśla również, że zmiany w systemie podatkowym nie oznaczają likwidacji najczęściej wykorzystywanych ulg.

Wicepremier podkreślił, że na tym etapie prac nad jednolitym podatkiem nie można mówić o szczegółach i konkretnych stawkach oraz progach podatkowych. - Nie należy się bać jednolitego podatku - zapewniał dziennikarzy Mateusz Morawiecki w przerwie debaty "Jaka przyszłość dla polskiej gospodarki? - debata premierów", zorganizowanej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jednocześnie wicepremier odniósł się do plotek, że planowane jest istotne zwiększenie opodatkowania i likwidacja większości ulg - w tym między innymi ulgi dla małżonków rozliczających się wspólnie czy dla osób samotnie wychowujących dzieci.

Morawiecki zapewnił, że po reformie większość Polaków nie odczuje żadnych negatywnych zmian w kwestii wysokości obciążeń. Wicepremier i podwójny minister zapewnił, że rząd planuje wprowadzenie jednolitego podatku od 2018 roku i "jest to termin możliwy do utrzymania".

Wcześniej, podczas swojego wykładu Morawiecki skupił się głównie na błędach przeszłości i problemach polskiej polityki gospodarczej, której przez lata nie było. Więcej o zarzutach wicepremiera do poprzedników tutaj. O kwestiach podatkowych mówił dziennikarzom zaledwie przez chwilę pomiędzy panelami debaty.

Tagi: mateusz morawiecki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2016

Krzysztof137owszem możi i globalnie nei zwiększyale jeśłi zmijszy się tym ktorzy płacą w/g najniższej skali podatkowej to zwiększy się znacząco, ponieważ ich jest … Czytaj całość

28-10-2016

antypisiorPisowcy zaczynają podnosić podatki. Sami sobie podcinaja gałąź na której siedzą. Zamiast 500+ trzeba było tworzyć miejsca pracy. Ale nie bo głosy … Czytaj całość

28-10-2016

FirmaMa Pan racje ubezbieczenie na auto dostawcze 290 zl na rok po wprowadzeniu podatku teraz przyszlo 980 zl zamiast 100 zl u doktora zaplacimy 150 I … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (22)