Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Jest odpowiedź rządu na postulat zwolnienia prezesa PLL LOT. Wiceminister sugeruje karanie związkowców

23
Podziel się:

Po kilku tygodniach milczenia, rząd w końcu zaczyna mówić o proteście pracowników PLL LOT. Wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild zasugerował sprawdzenie, jakie straty przyniosła państwowej spółce groźba strajku i ewentualne ukaranie winnych.

Mikołaj Wild jest przeciwny zwolnieniu Rafała Milczarskiego
Mikołaj Wild jest przeciwny zwolnieniu Rafała Milczarskiego (Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Pracownicy PLL LOT, którzy grozili rozpoczęciem strajku 1 maja, ostatecznie go nie rozpoczęli. Nie znaczy to, że odpuścili zarządowi. Oczekują, że do połowy miesiąca otrzymają konkretną propozycję rozwiązania konfliktu. Jeśli tak się nie stanie, są gotowi strajkować. Do gry, poza organizacjami działającymi w spółce, włączyły się również mazowieckie struktury Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Ich szef Piotr Szumlewicz zażądał w liście do premiera dymisji prezesa LOT-u Rafała Milczarskiego.

O ten postulat na antenie Radia Zet został zapytany Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak stwierdził, Rafał Milczarski jest "jednym z architektów sukcesu" państwowego przewoźnika i jego zwolnienie byłoby "rażącą niesprawiedliwością".

- LOT w momencie, w którym obejmowaliśmy nadzór nad tą firmą, był w naprawdę poważnych tarapatach. Obecnie jest najagresywniejszą linią lotniczą w Europie - tłumaczył obrazowo wspomniany sukces.

Zobacz także: Zobacz też, co prezes PLL LOT myśli o Lotnisku Chopina:

Co więcej, polityk zasugerował ukaranie związkowców za walkę o swoje prawa. - Trzeba się pochylić nad szkodami, które LOT poniósł, w wyniku nawoływania do bezprawnych działań - mówił o groźbie strajku Wild, po czy dodał, że "pozostaje się zastanowić, jakie z tego konsekwencje wyciągnąć”.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
Zzz
5 lata temu
Ile wyniosly odszkodowania dla pasazerow / straty za opoznienia w 2017 i jakich decyzji byly efektem?
jalib
5 lata temu
Chyba się temu podministerkowi coś porąbało w tej pustej głowie. Grozi sądem i moze więzieniem związkowcom za słuszne postulaty? Czyli co mamy - dyktaturę kaczyzmu. Sie głosowało sie ma.
Adam
5 lata temu
Gdzie jest największy związek zawodowy NSZZ SOLIDARNOŚĆ
Sl
5 lata temu
Za RUDEGO Polacy latali by już Lufthansa, LOT przeszedł by do historii jak wszystkie polskie firmy po 1989 roku. Niemcy i Żydzi tylko zacierają ręce na upadłość polskich firm. Polak mądry po szkodzie.
kapitalista
5 lata temu
Sprzedać LOT i będzie po problemie
...
Następna strona