Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prywatyzacja lot
15.10.2010 12:50

Jest czterech kupców chętnych na LOT

Gawlik: Wejście inwestora do przewoźnika możliwe jest w połowie przyszłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Embraer Media Center)

Kupnem akcji Polskich Linii Lotniczych LOT zainteresowanych jest czterech inwestorów. Podwyższenie kapitału przewoźnika i wejście do niego inwestora możliwe jest na przełomie II i III kwartału 2011 roku - poinformował dziennikarzy wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

_ - Odbyliśmy spotkania z kilkudziesięcioma inwestorami. Po tych spotkaniach trzech inwestorów branżowych i jeden finansowy przesłało dodatkowe pytania do zarządu LOT-u, co dowodzi, że są oni zainteresowani _ - powiedział Gawlik.

_ - Harmonogram, który przedstawił doradca, zakłada, że wejście inwestora do LOT-u powinno nastąpić na przełomie II i III kwartału 2011 roku. Równolegle prowadzimy restrukturyzację spółki _ - dodał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t112036.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;chca;panowac;na;polskim;niebie;lot;zniknie,196,0,684484.html) Niemcy chcą panować na polskim niebie. LOT zniknie?
Gawlik poinformował, że wejście inwestora do LOT-u odbyłoby się w drodze podwyższenia kapitału; inwestor objąłby udział mniejszościowy w spółce.

_ W momencie wejścia inwestora do spółki chcielibyśmy z nim uzgodnić sposób i harmonogram późniejszego wyjścia z niej Skarbu Państwa. Preferowaną ścieżką wyjścia Skarbu Państwa z LOT-u byłaby giełda _ - powiedział Gawlik.

Wiceminister powiedział, że dla Skarbu Państwa optymalnym rozwiązaniem byłoby znalezienie inwestora, który zaakceptuje wprowadzenie LOT-u na giełdę.

W Locie trwa wielkie odchudzanie Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: prywatyzacja lot, lot, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz