Notowania

euro
28.10.2008 13:08

Jest "mapa drogowa". Rząd obiecuje euro w 2012

Będzie potrzebna współpraca z opozycją, aby zmienić konstytucję - zastrzega jednak premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Rząd przyjął mapę drogową wejścia Polski do strefy euro. Premier poinformował, że kalendarz przewiduje przygotowanie do przyjęcie euro do końca 2011 roku.

Donald Tusk podkreślił, że będzie namawiał do poparcia tego planu prezydenta Lecha Kaczyńskiego:

Premier Donald Tusk ponadto powiedział, że rząd przyjął na posiedzeniu projekt ustawy, która umożliwi udzielanie przez państwo pomocy instytucjom finansowym.

| Droga do euro |
| --- |
| Harmonogram zakłada, że Polska przystąpi do EMU 1 stycznia 2012 r. W komunikacie napisano, że proces przygotowań podzielono na 4 etapy. Pierwszy przed włączeniem PLN do ERM2. Drugi od włączenia do ERM2 do decyzji Ecofin o uchyleniu derogacji. Trzeci od decyzji Ecofin do momentu przystąpienia do EMU i czwarty po przyjęciu euro. Rząd nie podał na razie szczegółów. PAP |

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Dziś poznamy harmonogram wprowadzania euro ]( http://news.money.pl/artykul/dzis;poznamy;harmonogram;wprowadzania;euro,132,0,380292.html )
* [ Tusk- Kaczyński: PiS nie chce się spieszyć z euro ]( http://news.money.pl/artykul/tusk-;kaczynski;pis;nie;chce;sie;spieszyc;z;euro,69,0,380229.html )
* [ PO: Zmiana konstytucji w zamian za referendum ]( http://news.money.pl/artykul/po;zmiana;konstytucji;w;zamian;za;referendum,25,0,380185.html )
* [ Gomułka: Euro jak najszybciej musi zastąpić złotego ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/gomulka;euro;jak;najszybciej;musi;zastapic;zlotego,133,0,379781.html )
* [ Olejniczak: PiS politycznie rozgrywa dyskusję o euro ]( http://news.money.pl/artykul/olejniczak;pis;politycznie;rozgrywa;dyskusje;o;euro,112,0,380016.html )
Tagi: euro, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz