Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Julius Meinl wchodzi do Polski. Austriacy przejmują warszawską Coffee Zone

16
Podziel się:

Julius Meinl, znany wiedeński sprzedawca i producent kawy, wchodzi do Polski. Firma przejmuje w tym celu warszawską Coffee Zone. Polski oddział będzie 20. filią austriackiej firmy na świecie.

Znana firma z branży kawowej debiutuje w Polsce
Znana firma z branży kawowej debiutuje w Polsce (kgelati1/iStockphoto)
bEDbixDV

- Austriacy właśnie przejęli warszawską palarnię kawy, przez co Coffee Zone zmienia nazwę na Julius Meinl Polska - informuje serwis Wiadomości Handlowe.

– Obserwując zainteresowanie klientów praktycznie z całego świata produktami Julius Meinl jesteśmy pewni, że znajdą one również grono miłośników na naszym rodzimym rynku - mówi Piotr Pilch, prezes polskiego oddziału firmy.

bEDbixDX
Zobacz także: Ruch w Green Caffe Nero po sytuacji z zatruciami nie spadł aż tak bardzo. "Mniej więcej o 5, 6 proc.". Zobacz wideo:

Julius Meinl działa od 1862 roku. Firma wytwarza swoją kawę, herbatę, jaki inne produkty gastronomiczne, np. czekoladki. Prowadzi także swoje kawiarnie i zaopatruje w kawę czy herbatę restauracje oraz hotele. Pod swoją marką sprzedaje też ekspresy do kawy.

Polska jest 70. krajem, w którym dostępne są produkty tej wiedeńskiej firmy. Wcześniej Julius Meinl rozszerzył swoją działalność o Bułgarię, USA, Chiny oraz Dubaj.

bEDbixEd

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

bEDbixEy
wiadomości
KOMENTARZE
(16)
Bolszewia
3 lata temu
Pierwszym założycielem kawiarni w Wiedniu był Polak szpieg Jana Sobieskiego.
czytelnick
3 lata temu
I z czego radocha ? następna polska firma zniszczona przez zachodnie państwa niemieckiego pochodzenia!!!!!!
czytelnick
3 lata temu
przejęto polską firmę i radocha!!!!!!!!!!!!!!!
bEDbixEz
czytelnick
3 lata temu
TYTUŁ POWINIEN BYĆ : - Następna polska firma przejęta przez obcy kapitał !!!!!!!!!!!!! - I z czego redaktorzyna się cieszy ????????
czytelnick
3 lata temu
TYTUŁ :Znany producent kawy wchodzi do Polski niechc=by sobie i wchodził tylko dlaczego zniszczony polski producent?????