Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński szykuje się do przejęcia władzy w Polsce

0
Podziel się:

Kiedy ostatecznie PiS sięgnie po władzę?

Kaczyński szykuje się do przejęcia władzy w Polsce
(Andrzej Iwanczuk/Reporter)

W tym celu chce skrócenia kadencji władz Prawa i Sprawiedliwości oraz przeprowadzenia wyborów, które potwierdzą jego przywództwo. Ma to się stać podczas czerwcowego kongresu tej partii.

Adam Hofman, rzecznik prasowy PiS-u wyjaśnił, że stawką jest zjednoczenie centroprawicy i zwycięstwo jego ugrupowania w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jego zdaniem prezes PiS chce potwierdzenia swego przywództwa teraz, by na jesieni - jako prezes z nowym mandatem - zabrać się za jednoczenie centroprawicy i zwyciężyć w wyborach.

Pytany czy podczas czerwcowych wyborów Jarosław Kaczyński będzie miał kontrkandydata Hofman podkreślił, że prezes PiS jest niekwestionowanym liderem prawicy. - _ Ale jeśli pojawi się kontrkandydat - no, to proszę bardzo _ - dodał rzecznik PiS.

Według wcześniejszych założeń kongres, który odbędzie się w ostatnich dniach czerwca (29 i 30.06) miał mieć wyłącznie charakter programowy. O zmianie jego programu Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla najnowszego tygodnika "Sieci".

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk tworzy problem, a potem go rozwiązuje Po spotkaniu z kobietami, które urodziły po 17 marca 2013 roku, premier poinformował, że także one zostaną objęte ustawą.
"Dowód na to, że III RP to kontynuacja PRL" Skandalicznym nazwali politycy PiS ogłoszony wyrok w sprawie Grudnia '70.
Z Glińskim wyszła farsa. Kiedy PiS sięgnie po władzę? 83 procent Polaków źle ocenia rząd PO-PSL - wynika z badania na zlecenie Money.pl. To szansa dla PiS-u?

iar/D. Zaczek/magos

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)