Notowania

Jarosław Kaczyński
07.09.2012 13:13

Kaczyński zaprosił znanych ekonomistów na konferencję

Zdaniem prezesa PiS wczorajsza konferencja Jacka Rostowskiego była niepoważna. dlatego chce dyskusji w innym gronie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Leszek Balcerowicz, Marek Belka, Grzegorz Kołodko, to tylko niektórzy z ekonomistów zaproszonych na konferencję poświęconą programowi gospodarczemu PiS i proponowanym przez tę partię zmianom w państwowych finansach. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że dojdzie do niej 24 września.

Aktualizacja, godz. 16.16

Prezes PiS stwierdził, że wyliczenia przedstawione wczoraj przez ministra finansów Jacka Rostowskiego są niepoważne. Jego zdaniem, lepiej więc poświęcić czas na rozmowę z czołowymi polskimi ekonomistami, niż z szefem resortu finansów.

- _ Są tutaj ekonomiści bardzo różnych poglądów. Często są to osoby, które krytycznie odnosiły się do nas w ogóle i do naszych pomysłów ekonomicznych _. - powiedział Jarosław Kaczyński. - _ Chodzi o poważną dyskusję. Polska naprawdę zasługuje na to, byśmy poważnie, a nie w ramach jakichś przedsięwzięć propagandowych rozmawiali _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Wśród 39 zaproszonych ekonomistów nie znalazł się minister finansów Jacek Rostowski. Kaczyński liczy z za to na debatę przyjdą: Leszek Balcerowicz, Marek Belka, Ryszard Bugaj, Stanisław Gomułka, Grzegorz Kołodko, Jerzy Osiatyński, Ryszard Petru, Krzysztof Rybiński, Zyta Gilowska, Jerzy Hausner, Grażyna Ancyparowicz, Mariusz Andrzejewski, Andrzej Bratkowski, Elżbieta Chojna-Duch, Adam Glapiński, Mirosław Gronicki, Robert Gwiazdowski, Ireneusz Jabłoński, Andrzej Kazimierczak, Stanisław Kluza, Cezary Kosikowski, Jerzy Kropiwnicki, Elżbieta Mączyńska, Cezary Mech, Witold Modzelewski, Józef Olesiński, Leokadia Oręziak, Witold Dąbrowski, Stanisław Owsiak, Andrzej Rzońca, Andrzej Sadowski, Janusz Szewczak, Teresa Lubińska, Andrzej Wernik, Jan Wojtyła, Andrzej Wojtyna, Anna Zielińska-Głębocka, Marek Zuber oraz Jerzy Żyżyński.

Jacek Rostowski odniósł się wczoraj do propozycji reform finansowych przedstawionych na początku września przez Jarosława Kaczyńskiego. Według ministra jest to to klasyczna piramida finansowa. Jak wyliczył resort finansów, w 2013 r. propozycje PiS kosztowałyby państwo 62,6 mld zł.

Zdaniem Rostowskiego w 2013 r. 10,9 mld zł pochłonęłaby ulga dla dzieci, ulgi inwestycyjne - 13,2 mld zł, uwzględnienie kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowym - 1,1 mld zł; obniżenie składki rentowej - 7,7 mld zł, a zwrot podatku dla emerytów - 13,9 mld zł.

Z kolei w 2016 r. - według ministra - realizacja zaprezentowanych przez prezesa PiS zmian gospodarczych kosztowałyby już 83,9 mld zł netto, a już w 2014 r. Polska przekroczyłaby _ w sposób nieunikniony _ drugi próg ostrożnościowy (55 proc. relacji długu publicznego do PKB), a w 2015 r. przekroczylibyśmy _ próg konstytucyjny _.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński dla pokonania kryzysu chce naśladować Czechów Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości rząd Donalda Tuska robi błąd, próbując przymilać się rynkom .
Pawlak wyzwał Kaczyńskiego. Chce... _ Mam wrażenie, że PiS pogodził się z przegraną i to będą najbardziej stracone głosy _ - prowokuje prezes PSL.
Kaczyński ostro: To patologia demokracji Prezes PiS przekonywał, że Polacy muszą uwierzyć, iż obecny model rządzenia nie jest jedynym możliwym.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz