Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kalisz mówi o zmianach na lewicy. Będzie szefem SLD?

0
Podziel się:

Otworzymy się na nowe środowiska i nie będziemy partią wodzowską.

Kalisz mówi o zmianach na lewicy. Będzie szefem SLD?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł SLD Ryszard Kalisz widzi przyszłość swojej partii w otwarciu się na nowe środowiska i spełnieniu oczekiwań społeczeństwa na lewicę modernizacyjną.

Gość Polskiego Radia tłumaczył, że partia polityczna musi być wyrazicielem tego, co jest wymyślane na poziomie organizacji pozarządowych czy związków zawodowych.

Ryszard Kalisz podkreśla jednocześnie, że SLD nie może być partią wodzowską - jak mówi - w odróżnieniu od partii prawicowych. _ - Nowy przewodniczący będzie pierwszym pośród równych - _zapowiada.

Poseł SLD uważa, że Janusz Palikot wypłynął na tym, że występował z hasłami skierowanymi przeciwko establishmentowi. _ - Zrobił to do czego namawiałem szefostwo Sojuszu przed wyborami, za to wyleciałem z zarządu partii. _

POSŁUCHAJ RYSZARDA KALISZA:

Według Ryszarda Kalisza, w Polsce istnienie duże zapotrzebowanie na lewicę. Poseł przypomina o bardzo dobrych wyborczych wynikach ludzi lewicy - Bartosza Arłukowicza czy Dariusza Rosatiego, startujących z list Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Kalisza, w Polsce mamy doczynienia z bardzo silnym konserwatywnym wychyleniem, z którego wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

O sytuacji w SLD czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/247/t137719.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/piekarska;zazdrosci;palikotowi;i;ujawnia;co;ich;laczy,197,0,934853.html) Piekarska zazdrości Palikotowi i ujawnia co ich łączy Wskazuje też kto po Grzegorzu Napieralskim powinien pokierować SLD.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t136966.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kalisz;najpowazniejszym;kandydatem;na;fotel;po;napieralskim,140,0,934284.html) W SLD wskazują następcę Napieralskiego Kongres, który wybierze nowe władze partii, ma odbyć się w styczniu przyszłego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t20798.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/katastrofalny;wynik;sld;stracilismy;historyczna;szanse,76,0,932684.html) Fatalny wynik SLD. Napieralski na dywanik _ - Oczekuję na rozmowę z przewodniczącym, jak wszyscy członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej _- mówi Wojciech Olejniczak.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)