Notowania

Kalita: Transfery do PO to tylko zasłona dymna

Gdybyśmy byli na miejscu PiS, w wyborach zmietlibyśmy PO.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Money.pl: W SLD panuje jakaś nieprzyjemna atmosfera? Bo ludzie kojarzeni z lewicą bardziej wolą dogadywać się z Platformą, na przykład Marek Borowski czy Dariusz Rosati. *

Tomasz Kalita, rzecznik SLD: *U nas jest bardzo miła atmosfera, nikt od nas nie ucieka. *Dariusz Rosati nigdy nie był w SLD, a Marka Borowskiego popieramy w wyborach do Senatu.

*Ale nie chce startować z list SLD. Proszę przyznać, że dużo lepiej wizerunkowo byłoby dla Sojuszu, gdyby wszyscy ludzie lewicy byli na jednej liście – SLD. *

Te osoby, które były związane z SLD czyli: Marek Borowski, Andrzej Celiński, Izabela Sierakowska, są popierane przez nas w wyborach do Senatu. Oni przyjęli to poparcie i się z niego cieszą.

*Marka Borowskiego Platforma też popiera. *

Ale formalnie jeszcze nie, myśmy już to zrobili.

Z Dariuszem Rosatim SLD też rozmawiało.

Rozmawialiśmy z nim, ale to jest jego wola i jego decyzja na jakich listach wystartuje. Być może uznał, że w Platformie będzie miał więcej możliwości, bo jest to jednak partia rządząca. Co do innych ludzi, nikt od nas nie odchodzi. Wprost przeciwnie, jeszcze bardziej jesteśmy skonsolidowani.

*Ale nie wszyscy łączą się z SLD, są tacy którzy mają Was dość. Anita Błochowiak mówiła w rozmowie z Money.pl, że ma dość plastikowej polityki Grzegorza Napieralskiego. *

Anita Błochowiak mówiła, że jest zniesmaczona _ tabloidyzacją _ polityki, ale w tej kwestii gdyby porównywać SLD z PO, to u nas tego jest niewiele.

*Poza rozdawaniem miejsc na listach modelkom. *

Platforma Obywatelska robi znacznie gorsze rzeczy, sama przyjmowała na listy wyborcze celebrytów.

*SLD teraz na finiszu układania list, wszystkich potencjalnych uciekinierów pewnie trzyma najmocniej jak się da? *

Nikogo na siłę nie trzymamy, staramy się robić swoje, ale decyzję podejmuje każdy sam. Przed wyborami prezydenckimi Bronisława Komorowskiego też popierało wielu ludzi związanych z lewicą, Grzegorza Napieralskiego z kolei popierali zwykli obywatele, młodzi, nowi wyborcy. To jest wartość dla nas.

To, że jedna czy druga osoba, bardzo luźno z nami związana, popiera PO to nie jest problem. Najważniejsze jest to, że nowi wyborcy przychodzą do SLD. Platforma polityką transferową nie rozwiąże problemów. To jest tylko zasłona dymna dla _ nic nie robienia _ przez te cztery lata.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t139886.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pisalski;uwalnia;sie;od;sld,58,0,837946.html) Pisalski _ uwalnia się _ od SLD
To jest próba prześlizgnięcia się z PSL, bo Platforma wspiera mocno swojego koalicjanta, przez te wybory. Trzeba sobie zadać pytanie, czy dalej chcemy takiej koalicji, która przez kolejne cztery lata nie będzie miała ambicji reformowania państwa. Nie chcę takich rządów.

*Ale sondaże pokazują, że Polacy mają inne zdanie i chcą Platformy – zagłosowałoby na nich 44 procent wyborców, a na SLD 16. *

Platforma Obywatelska ma tendencję spadkową. Udało się to zatrzymać na chwilę, ale tylko na chwilę. Polacy już tego nie kupią, że wystarczy kogoś podkupić i już jest dobrze. Teraz zacznie się łapanie PO na błędach. Żeby daleko nie szukać: A2. Małe niedopilnowanie inwestora. Trzeba było przyjrzeć się bliżej temu konsorcjum, dać krótsze terminy spłaty zadłużenia wobec podwykonawców.

Idąc dalej: schody na stadionie w Warszawie. Też trzeba było tego dopilnować. Takich wpadek będzie coraz więcej, bo PO nie nadaje się do zarządzania inwestycjami.

*Pan mówi tu o błędach Platformy, ale Grzegorz Napieralski zamiast punktować PO na autostradzie czy przed Stadionem Narodowym, woli zjeżdżać do kopalni i umalować się węglem. *

W tym tygodniu to SLD złożyło wniosek o informację rządu na temat budowy autostrad. Wyciskaliśmy informację z ministra Grabarczyka, ale niewiele dało się wycisnąć. Okazało się, że nasz poseł Wiesław Szczepański więcej wie o A2 niż minister. My punktujemy ten rząd.

Zjazd do kopalni był wtedy, kiedy dochodziło do upublicznienia własności JSW przed wejściem na giełdę. Dokładnie w tym dniu ważyły się losy JSW.

I czego dowiedzieliście się o prywatyzacji JSW pod ziemią?

To była imponująca przygoda. Zobaczyłem na czym polega praca górnika i jak kopalnia funkcjonuje. To też było zwrócenie uwagi na problem i na to, co się tam dzieje.

My prowadzimy politykę, która stara się merytorycznie punktować ten rząd. Niestety nie przebijamy się z tym tak, jak chcemy, dlatego, że nie jesteśmy pierwszoplanową opozycję, ale jesteśmy coraz silniejsi. Gdybyśmy byli w miejscu PiS, to inaczej wyglądałaby scena polityczna, bardziej normalnie. Byłby podział na lewicę i prawicę, wtedy na jesień Platformy Obywatelskiej już nie byłoby całkowicie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t131966.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/oleksy;i;miller;na;listach;sld,61,0,845885.html) Oleksy i Miller na listach SLD
Mówi Pan, że nie przebijacie się tak jak chcecie, to macie jakiś pomysł, żeby to zmienić?

Jesteśmy jedyną partią, która programowo przygotowuje się do tych wyborów. Proszę zobaczyć co zrobiła PO w sprawach programowych, mianowała Sikorskiego jako odpowiedzialnego za wybory, ale tylko po to, żeby prowokować PiS i nic więcej się nie stało. Na konwencji PO żaden program nie zostanie zaprezentowany.

PiS też żadnych prac programowych nie prowadzi. Ogłosili tylko jakiś tam raport _ O stanie Rzeczypospolitej _, który wszyscy obśmiali. My mamy przygotowany program dla wsi, dla infrastruktury, dla zdrowia. Mógłbym wymieniać bez końca. Jesteśmy w ofensywie programowej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t136945.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/blochowiak;taniec;na;rurze;to;nie;polityka;nie;startuje;w;wyborach,230,0,837606.html) Błochowiak: Taniec na rurze to nie polityka. Nie startuję w wyborach Merytoryka nie jest w ogóle istotna w parlamencie. Rządzi tabloid.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t131974.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;tworzy;listy;biedron;gardias;oleksy,52,0,832820.html) SLD tworzy listy. Biedroń, Gardias, Oleksy? Grzegorz Napieralski w wyborach do Sejmu wystartuje ze Szczecina. Katarzyna Piekarska i Ryszard Kalisz z Warszawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t136967.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sld;zaprasza;rosatiego;na;listy,58,0,831546.html) SLD zaprasza Rosatiego na listy Ryszard Kalisz uważa, że Sojusz powinien zabiegać o wszystkich ludzi lewicy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t135179.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;kusi;ludzi;lewicy;kogo,52,0,830260.html) Platforma kusi ludzi lewicy. Kogo? W Sejmie nie ustają spekulacje na temat politycznych transferów z kręgów lewicy do PO. Roszad personalnych nie wyklucza Stefan Niesiołowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t97353.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;przekonala;marka;borowskiego,170,0,827306.html) Platforma przekonała Marka Borowskiego? _ - Jest bardzo duża szansa, że PO poprze byłego marszałka Sejmu w wyborach do Senatu - _ ujawnia Sławomir Neumann.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t131969.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;nie;boi;sie;tuska;i;arlukowicza,121,0,827257.html) Napieralski nie boi się Tuska i Arłukowicza Szef SLD Grzegorz Napieralski nie zastanawiał się jeszcze, czy w wyborach parlamentarnych będzie startował z listy w Warszawie czy w Szczecinie.
Tagi: anita błochowiak, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz