Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

KAS z większą władzą. Nowelizacja ustawy zagrozi polskim przedsiębiorcom

6
Podziel się:

Zdaniem ministerstwa przedsiębiorczości nowe uprawniania niosą poważne zagrożenia dla firm.

KAS z większą władzą. Nowelizacja ustawy zagrozi polskim przedsiębiorcom
(materiały prasowe/KAS)

Resort finansów chce rozszerzania możliwości działania Krajowej Administracji Skarbowej. Zdaniem ministerstwa przedsiębiorczości, zwłaszcza w kontekście kontroli nowe uprawniania niosą poważne zagrożenia dla firm.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii odniosło się do propozycji resortu finansów nowelizującej ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Sprzeciwia się zniesieniu kolejnych ograniczeń dla kontroli skarbówki, a zwłaszcza wprowadzeniu tzw. stałych upoważnień do przeprowadzania kontroli – pisze "Puls Biznesu".

MF chciałoby dać KAS większą możliwość kontrolowania. Zniesienie ograniczeń nazywa odbiurokratyzowaniem, które ma doprowadzić do przyspieszenia reakcji na niepożądane zjawiska. Więcej o dodatkowych ułatwieniach w kontrolach pisaliśmy w money.pl tutaj.

W podpisanym przez wiceministra Mariusza Haładyja w stanowisku MPiT resort podaje, że ograniczenia mają na celu ochronę interesów kontrolowanych przed dowolnością organów kontroli.

"Może to sprzyjać prowadzeniu kontroli nieuporządkowanych, przypadkowych. Szeroki zakres kontroli w tym trybie stwarza zachętę do ich rozszerzania i wydłużania w zależności od uznania kontrolujących” - ostrzega MPiT w przytaczanym przez PB dokumencie.

Według resortu przedsiębiorczości KAS już teraz dysponuje środkami pozwalającymi na przeprowadzenie skutecznej kontroli i wykrycie wszelkich nieprawidłowości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Skarbuś
5 lata temu
Zakładając że wszyscy prowadzą działalność zgodnie z prawem nie widzę problemu.
Funkcjonarius...
5 lata temu
To super. Dodać obowiązków a wynagrodzenie (marne) bez zmian. Brawo
Shah
5 lata temu
Ja proponuję, żeby każda babcia z pietruszką miała przydzielonego osobistego godnie opłacanego kontrolera skarbowego ...
Tomek
5 lata temu
I tak się wprowadza faszyzm do Polski.
Edwin
5 lata temu
Ja proponuję pół roku profilaktycznego aresztu dla przedsiębiorców co dwa lata. Później w razie wykrycia przestępstwa a wiadomo że każdy przedsiębiorca je popełnia można będzie zaliczyć je na poczet kary