Notowania

Kasety magnetofonowe przeżywają drugą młodość

Nie mp3, nie streaming, nawet nie CD czy płyty winylowe. Kasety magnetofonowe są coraz popularniejsze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karol Makarut/Eastnews)

Nie mp3, nie streaming, nawet nie CD czy płyty winylowe. To kasety magnetofonowe są coraz popularniejsze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zaraz pod Dubajem znajdują się niewielkie sklepiki handlujące tak popularnymi przed laty taśmami, na których zapisywano nagrania. Kupuje je m.in. 38- letni muzyk, który postanowił opowiedzieć o swojej pasji w kameralnym filmie "Magnetyczne skamieniałości. Archeologia
kaset".

Shadi Megalla tłumaczy, ze odkrył niewielkie sklepiki, w których na wszystkich półkach nadal na nabywców czekają taśmy z zarejestrowaną muzyką arabską. Jednocześnie ich właściciele sprzedają płyty CD, nośniki USB oraz karty CD. Kasety są pozostałością po zapasach z lat osiemdziesiątych.

- Znalazłem sposób by wrócić do korzeni. Tak dużo naszej historii i kultury jest zapisane na tych kasetach - wyjaśnia DJ.

Muzyk pochodzi z Egiptu ale całe swoje życie spędził w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podkreśla, że wiele kaset nagrano nie w studiu a w domowych warunkach.

Pierwsza kaseta magnetofonowa została wymyślona w 1962 roku. Gdy siedemnaście lat później, firma Sony wymyśliła przenośny odtwarzacz "walkman" stały się one najbardziej popularnym sposobem odtwarzania muzyki. Potem zastąpiły je płyty CD. Od kilku lat zainteresowanie kasetami magnetofonowymi na świecie ponownie wzrasta.

Tagi: kaseta, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-02-2017

rezerwista86Do dnia dzisiejszego odtwarzam kasety z końca lat 80 -tych. Nagrywane na taśmach chromowych i metalu-firmy TDK czy MAXWELL w systemie dolby C a … Czytaj całość

26-02-2017

znawca 86bedzie wielki powrot do kaset magnetofonych i vhs. na dvd tez sie ludzie przejada...zwlaszcza kopiach.prognozuje ze za 10-15 lat np tv kineskopowy 100 … Czytaj całość

26-02-2017

T.Podobnie jest z płytami winylowymi, gdzie płyty CD nie umywają się do nich jeśli chodzi o jakość ,czystość i wierność nagrań. Oczywiście, dotyczy to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)