Notowania

lekarz
10.08.2009 07:06

Kasy fiskalne u lekarzy i prawników? Temat wraca

Zwolnienie z obowiązku ich posiadania może zniknąć w kwietniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gelpi Diaz/Dreamstime.com)

Być może w kwietniu przyszłego roku przestanie obowiązywać zwolnienie z obowiązku posiadania kas fiskalnych przez lekarzy i prawników.

Najpóźniej za dziewięć miesięcy minister finansów musi przenieść z rozporządzenia do ustawy o VAT zakres zwolnień z obowiązku stosowania kas fiskalnych. To efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego - pisze _ Gazeta Prawna _.

*Pomysł wprowadzenia kas fiskalnych *w gabinetach lekarskich i kancelariach prawniczych pojawił się pierwszy raz w 2003 roku.
W tej sytuacji minister finansów ma dwa wyjścia - albo nie zrobi nic i wtedy znikną wszystkie obecne zwolnienia ze stosowania kas fiskalnych, w tym dla lekarzy i prawników, i każdy przedsiębiorca będzie musiał je stosować, bądź też może zawęzić zakres zwolnień i nie uwzględnić w nich tych dwóch zawodów.

Dziennik podkreśla, że obecnie łatwo to uzasadnić koniecznością uszczelnienia systemu fiskalnego w związku z łataniem dziury budżetowej.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: lekarz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz