Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KERM przyjął projekt ustawy o drobnych przedsiębiorcach

0
Podziel się:

Projekt ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne dopuszcza zatrudnienie przez takie firmy czterech absolwentów

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zarekomendował rządowi przyjęcie projektu ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, która umożliwi zwiększenie zatrudnienia firmom rozliczającym się w formie karty podatkowej .

Projekt ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne dopuszcza zatrudnienie przez takie firmy czterech absolwentów, a nie tylko jednego, jak do tej pory, skierowanych przez urząd pracy do odbywania stażu u pracodawcy.

Będzie można zwiększyć liczbę zatrudnionych bezrobotnych lub absolwentów zarejestrowanych w urzędzie pracy, ale nie więcej, niż o trzech.

Pracodawcy, których dotyczy projekt, prowadzący działalność gospodarczą na terenie gmin dotkniętych szczególnie wysokim bezrobociem strukturalnym, będą mogli zatrudnić sześciu, a nie tylko trzech pracowników.

Natomiast osoby prowadzące gospodarstwo rolne i wykonujące jednocześnie pozarolniczą działalność gospodarczą w miejscowości o liczbie mieszkańców do 5 tys. będą mogli zatrudnić pięciu, a nie, jak dotychczas, dwóch pracowników.

przedsiębiorcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)