Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kucharski
|

Kłopotek: Broniąc Grabarczyka, bronimy siebie

0
Podziel się:

Gdybyśmy zagłosowali razem z SLD koalicja rządowa rozpadłaby się.

Kłopotek: Broniąc Grabarczyka, bronimy siebie

Money.pl: Czy nie wstydzi się pan, że PSL broniąc Cezarego Grabarczyka, de facto broni bałaganu jaki panuje na kolei?

Eugeniusz Kłopotek, poseł PSL: Powiem szczerze, że była to dla nas, dla Polskiego Stronnictwa Ludowego, najtrudniejsza decyzja personalna w tej kadencji Sejmu, kiedy przyszło nam bronić koalicyjnego ministra. Skala zaniedbań w tym sektorze jest naprawdę ogromna. Oczywiście nie wszystko jest winą ministra Grabarczyka, bo to są w dużej mierze zaszłości.

Tak na marginesie przypomnę, że tych prezesów, nieudaczników, powoływały rządy SLD i potem PiS. W związku z tym łato jest bić się w cudze piersi, tak jak to czyni opozycja, ale warto czasami bić się też we własne.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t127947.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/gigantyczne;straty;kolei;przez;rok;ponad;730;mln;zl,85,0,747605.html) Gigantyczne straty kolei. Przez rok ponad 730 mln zł Minister Grabarczyk odpowiada nie tylko za kolej, ale także za drogi, energetykę i w tych dziedzinach także nie widać sukcesów. Mamy za to ograniczenie programu autostradowego. I tego bronicie? Dlaczego?

Podobno w tych autostradach nie będzie tak źle jak w ostatnich latach podawano. Trochę więcej pieniędzy się na nie znalazło. To dobra wiadomość, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, gdybyśmy w przyszłym roku jechali z zachodu naszego kraju do Warszawy na mistrzostwa i zaraz za Strykowem wjechali w pole. To byłaby kompromitacja nie tylko dla nas, ale i dla całej Polski.

Nie ulega wątpliwości, że przez najbliższe miesiące to będzie taki czas próby, a całą odpowiedzialność za poprawę sytuacji w tym sektorze bierze na siebie minister Grabarczyk, ale przede wszystkim premier Tusk.

Odpowiedzialny będzie również PSL jako koalicjant Platformy w rządzie.

Widzi pan, nie zgrzytaliśmy do końca zębami, ani nie obraziliśmy się na koalicjanta, kiedy właściwie polityczną odpowiedzialność poniósł wiceminister z naszej rekomendacji. Uznaliśmy, dla dobra sprawy niech tak będzie. Jesteśmy odpowiedzialnym koalicjantem, ale niekiedy, tak jak wczoraj z trudem podnosiliśmy rękę.

Z trudem podnosiliście ręce głosując za – to dlaczego nie poparliście wniosku opozycji o odwołanie?

Poparcie odwołania, wniosku zgłoszonego przez opozycję, przez klub koalicyjny oznaczałoby koniec koalicji. Trzeba więc umieć ważyć. Odwołano naszego wiceministra, my na drugim końcu szali nie położyliśmy rozwiązania koalicji. Tylko z racji odpowiedzialności. To jest ostatni rok tej kadencji, rok przed wyborami. Trzeba mimo wszystko, mimo tych trudności i przeszkód chyba jednak dojechać do końca i wtedy niech wyborcy nas wszystkich rozliczą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t128291.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grabarczyk;uratowany;silami;koalicji,149,0,748693.html) Grabarczyk uratowany, siłami koalicji Minister Infrastruktury zostaje. W Sejmie przepadł wniosek o wotum nieufności, a także pomysł _ dnia pieszego pasażera _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;swoi;na;pkp;przede;wszystkim;durnie,186,0,747962.html) Zwoliński: Swoi na PKP przede wszystkim, durnie! Prawo kolejowe mówi wyraźnie - Nie wychylać się. Na PKP niewiele się zmieni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t127224.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/syryjczyk;w;porownaniu;z;innymi;na;kolej;placimy;malo,121,0,742009.html) Syryjczyk: W porównaniu z innymi na kolej płacimy mało Gdyby Deutsche Bahn miało tyle co PKP, to nie wyglądałoby lepiej.


wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)