Notowania

awaria w pkp intercity
14.07.2015 15:25

Kłopoty PKP. Dymisja prezesa za bałagan z kupnem biletów

Zarząd PKP SA odwołał Krzysztofa Bińka z powodu ostatnich awarii i kłopotów z rezerwacją biletów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Zarząd PKP SA odwołał Krzysztofa Bińka ze stanowiska prezesa PKP Informatyka z powodu ostatniej awarii systemu informatycznego PKP Intercity, która uniemożliwiła podróżnym zakup biletów przez internet - poinformowały PKP.

- Nie będziemy tolerować podobnych sytuacji - podkreślił cytowany w komunikacie członek zarządu PKP Piotr Ciżkowicz.

Dodał, że grupie zależy przede wszystkim na profesjonalnej obsłudze podróżnych. - To absolutny priorytet w spółkach Grupy PKP. Przepraszamy naszych pasażerów za wszelkie niedogodności związane z awarią systemu - zaznaczył.

Powód? Dopiero co udało się przewoźnikowi naprawić usterkę, która uniemożliwiała nabycie biletów okresowych za pośrednictwem serwisu internetowego, a już wczoraj pojawił się kolejny problem, tym razem związany ze sprzedażą biletów jednorazowych. Mimo prób naprawy, nadal nie można ich kupować w sieci. Pasażerowie informują, że również w kasach są problemy.

Jak czytamy na stronie PKP Intercity: Klienci PKP Intercity mogą kupować bilety z rezerwacją miejsc w kasach oraz na pokładach pociągów. Drużyny konduktorskie nie pobierają opłat za ich wystawienie. System sprzedaży internetowej ma czasowo obniżoną wydajność, więc mogą występować trudności w realizacji transakcji. Przyczyną sytuacji jest poniedziałkowa awaria serwera odpowiedzialnego za możliwość rezerwacji miejsc. Usterka wystąpiła po stronie dostawcy usługi.

Kto na miejsce odwołanego prezesa?

Do czasu wyboru nowego prezesa PKP Informatyka, funkcję tę - jako pełniącego obowiązki - ma sprawować Adam Filutowski, dyrektor zarządzający ds. informatyki i telekomunikacji Grupy PKP oraz przewodniczący rady nadzorczej PKP Informatyka.

Spółki Grupy PKP podejmują intensywne działania, aby w jak najszybszym czasie przywrócić pełną funkcjonalność systemu sprzedaży biletów. Całodobowo działa sztab kryzysowy. Klienci PKP Intercity mogą kupować bilety z rezerwacją miejsc w kasach oraz na pokładach pociągów przewoźnika - podkreślono w komunikacie.

W poniedziałek pasażerowie podróżujący pociągami PKP Intercity mieli problem, aby kupić bilet przez internet. Po poniedziałkowej awarii system sprzedaży ma "obniżoną wydajność". Oznacza to, że bilet kupimy, ale system działa dużo wolniej.

Debiut PKP Intercity na giełdzie dopiero za trzy lata:

Tagi: awaria w pkp intercity, pkp intercity, wiadomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz