Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kłopoty branży turytycznej - zamieszki w Afryce odstraszają

0
Podziel się:

Zainteresowanie wyjazdami do Egiptu, Tunezji i Maroka spadło o połowę - twierdzi branża. Zmiany wakacyjnych planów potwierdza również badanie Money.pl.

Kłopoty branży turytycznej - zamieszki w Afryce odstraszają
(Money.pl/Tomasz Bonek)

Zainteresowanie wyjazdami do Egiptu, Tunezji i Maroka spadło o połowę. Polacy zrezygnowali z wypoczynku w tych krajach ze względu na napięta sytuację polityczną. Zmiany wakacyjnych planów przez sytuację na świecie już w kwietniu deklarowała jedna trzecia badanych internautów Money.pl.

Biura podróży na taką sytuację chcą odpowiedzieć akcją promującą wyjazdy do tych krajów.

Jak podkreśla prezes Polskiej Izby Turystyki Jan Korsak, to duży spadek dla branży turystycznej. Dotychczas do Egiptu, Tunezji i Maroka wyjeżdżał w ciągu roku niemal milion polskich turystów.

POSŁUCHAJ PREZESA POLSKIEJ IZBY TURYSTYKI:

Dźwięk z IAR

Obawy o bezpieczeństwo podczas wakacyjnych wojaży wraziła aż jedna trzecia badanych internautów Money.pl. Aż tylu zadeklarowało, że wydarzenia na świecie wpłyną na ich wyjazdowe plany.

Źródło: Badanie Money.pl
Ankieta przeprowadzona w dniach 4-10 kwietnia, wzięło w niej udział 28 572 internautów Money.pl

Spora część badanych zamierza skorzystać z usług biura podróży, zatem słuszne są obawy branży, że spadną ich przychody.

Źródło: Badanie Money.pl
Ankieta przeprowadzona w dniach 4-10 kwietnia, wzięło w niej udział 28 572 internautów Money.pl

Biura podróży nie zamierzają przyglądać się biernie tej sytuacji. Jak twierdzi Jan Korsak, przygotowują już kampanie promujące wypoczynek w krajach Afryki Północnej.

POSŁUCHAJ JANA KORSAKA:

Dźwięk z IAR

Polacy przenieśli swoje zainteresowania w inne rejony. Teraz wakacje spędzamy głównie w Europie. Turystów zyskują przede wszystkim Bułgaria, Turcja, Włochy i Hiszpania.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JANA KORSAKA:

Dźwięk z IAR

Biura podróży, chcąc zachęcić turystów, znacznie obniżyły ceny wypoczynku w krajach północnej Afryki - twierdzi prezes Polskiej Izby Turystyki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t130194.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/6;5;tys;polakow;w;egipcie;zbankrutuje;kilkanascie;biur;podrozy,92,0,761436.html) 6,5 tys. Polaków w Egipcie. Zbankrutuje kilkanaście biur podróży? Egipt i Tunezja to 80 proc. oferty niektórych polskich biur podróży.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t86182.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/egipt;stracil;ponad;miliard;na;rewolucji,45,0,802093.html) Egipt stracił ponad miliard na rewolucji Prawie 1,1 mld dolarów straciła egipska turystyka w wyniku styczniowych i lutowych zamieszek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t33718.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/traca;przez;zamieszki;20;mln;funtow,251,0,768763.html) Tracą przez zamieszki. 20 mln funtów Biuro podróży Thomas Cook spodziewa się, że o tyle spadną zyski przez niepokoje w Afryce.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)