Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Klub PiS spotka się z Markiem Belką

0
Podziel się:

Klub PiS spotka się 16 października z szefem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką.

Klub PiS spotka się z Markiem Belką
(Bartosz KRUPA/East News)

Klub PiS spotka się 16 października z szefem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką - poinformował przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak. Według niego rozmowa będzie dotyczyć przyszłości finansów publicznych, sytuacji gospodarczej Polski oraz strefy euro.

_ - 16 października w Sejmie odbędzie się spotkanie przedstawicieli klubu parlamentarnego PiS z prof. Markiem Belką, prezesem Narodowego Banku Polskiego. Obecny będzie pan premier Jarosław Kaczyński. Chcemy rozmawiać o tym, jaka jest przyszłość finansów naszego kraju. Chcemy rozmawiać o strefie euro, o sytuacji gospodarczej naszego kraju _ - powiedział Błaszczak podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Spotkanie parlamentarzystów PiS z szefem NBP odbędzie się o godz. 12 w Sejmie. Ma być zamknięte dla mediów. Nie będzie w nim uczestniczył kandydat PiS na premiera prof. Piotr Gliński. _ - To będzie spotkanie z udziałem przedstawicieli klubu PiS _ - wyjaśnił Błaszczak.

PiS zapraszało Belkę na debatę ekspertów o programie PiS, która odbyła się pod koniec września. Politycy PiS relacjonowali, że szef NBP listownie odmówił udziału, ale zadeklarował, że jest gotów w każdej chwili spotkać się z klubem parlamentarnym i podyskutować o sytuacji w Polsce.

Czytaj więcej o opiniach Marka Belki
Szef NBP wie, skąd siła naszej gospodarki - _ Wzrost gospodarczy w Polsce spowolni do ok. 3,0 proc. w ujęciu rocznym w II kwartale, ale nasza gospodarka nadal rozwija się szybciej niż reszta Europy _- uważa prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.
Prezes NBP zadowolony ze złotego. "Nie śpieszmy się z euro" Marek Belka ujawnia, kiedy nadejdzie czas wejścia do Eurolandu. Mówi o podniesieniu stóp.
NBP ujawnia stan polskich banków. Kredyty walutowe znikną? System finansowy jest stabilny, ale bank ostrzega - _ sytuacja przedsiębiorstw pogorszy się, szczególnie zagrożone branże to... _
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)