Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KNF daje bankom zielone światło do przejęcia SKOK-u Rafineria. Dwa tygodnie na decyzję

KNF daje bankom zielone światło do przejęcia SKOK-u Rafineria. Dwa tygodnie na decyzję

 Kasa Krajowa odmówiła udzielenia pomocy SKOK-owi Rafineria z funduszu stabilizacyjnego Fot. Artur Szczepanski/REPORTER
Kasa Krajowa odmówiła udzielenia pomocy SKOK-owi Rafineria z funduszu stabilizacyjnego

Banki mają dwa tygodnie na decyzję, czy są zainteresowane przejęciem SKOK-u Rafineria. KNF w środę umorzył postępowanie w sprawie jej przejęcia przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową.

KNF prowadził postępowanie w tej sprawie w związku z tym, że Kasa Krajowa odmówiła udzielenia pomocy SKOK-owi Rafineria z funduszu stabilizacyjnego.

Jednocześnie Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie SKOK Rafineria w celu zbadania możliwości przejęcia tej kasy przez bank.

Wideo: SKOK-i. Niekończąca się afera

"W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji SKOK Rafineria, KNF w terminie 14 dni oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Rafineria" - czytamy w komunikacie KNF.

Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do 4 kwietnia 2018 r. Po informacje o sytuacji SKOK-u Rafineria mogą zwracać się bezpośrednio do zarządcy komisarycznego tej Kasy.

Zarządca komisaryczny w SKOK-u Rafineria został ustanowiony przez KNF w czerwcu 2017 r. Został zobowiązany do podjęcia działań mających na celu "wzrost efektywności działania i poprawę standardów zarządzania ryzykiem w oparciu o szczegółową weryfikację sytuacji finansowej kasy".

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
dsa
2018-03-23 12:59
a wystarczyło nie kraść
BTC
2018-03-22 19:56
Dlatego banki boja sie technologii blockchain (na ktorej oparty jest Bitcoin i inne kryptowaluty, ale blockchain to duzo szersze pojecie). Skonczy sie kombinowanie, bo wszystkie transakcje beda publiczne i nie mozliwe do podrobienia. Przelewy beda tez szybkie i tanie. Koniec z ta banksterska patologia!
maka
2018-03-22 10:37
Ludziska, weśta się i ogarnijta! Czy to ważne że PiS, PO czy SLD wałki kręci? To człowiek. Aż człowiek? Najgorsza jest bezradność. Wieżę (obym się nie łudził) że są jeszcze prawi ludzie, choć alternatywy niestety nie widzę. Trzeba pozytywne nieć nastawienie lecz ja czuję wstyd i nie jest mi z tym dobrze. Wszystkiego naj z okazji wiosny.
Pokaż wszystkie komentarze (6)