Notowania

KNF daje bankom zielone światło do przejęcia SKOK-u Rafineria. Dwa tygodnie na decyzję

Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie SKOK Rafineria w celu zbadania możliwości przejęcia tej kasy przez bank.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Szczepanski/REPORTER)
Kasa Krajowa odmówiła udzielenia pomocy SKOK-owi Rafineria z funduszu stabilizacyjnego

Banki mają dwa tygodnie na decyzję, czy są zainteresowane przejęciem SKOK-u Rafineria. KNF w środę umorzył postępowanie w sprawie jej przejęcia przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową.

KNF prowadził postępowanie w tej sprawie w związku z tym, że Kasa Krajowa odmówiła udzielenia pomocy SKOK-owi Rafineria z funduszu stabilizacyjnego.

Jednocześnie Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie SKOK Rafineria w celu zbadania możliwości przejęcia tej kasy przez bank.

Wideo: SKOK-i. Niekończąca się afera

"W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji SKOK Rafineria, KNF w terminie 14 dni oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Rafineria" - czytamy w komunikacie KNF.

Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do 4 kwietnia 2018 r. Po informacje o sytuacji SKOK-u Rafineria mogą zwracać się bezpośrednio do zarządcy komisarycznego tej Kasy.

Zarządca komisaryczny w SKOK-u Rafineria został ustanowiony przez KNF w czerwcu 2017 r. Został zobowiązany do podjęcia działań mających na celu "wzrost efektywności działania i poprawę standardów zarządzania ryzykiem w oparciu o szczegółową weryfikację sytuacji finansowej kasy".

Tagi: skok, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2018

MarekCzyli kolejne paręset milionów dodane do 5 miliardów ukręconych przez Biereckiego i jego PISowskich mocodawców. Ale w końcu suweren za to płaci w … Czytaj całość

22-03-2018

tipw końcu to pisowe bankomaty

22-03-2018

makaLudziska, weśta się i ogarnijta! Czy to ważne że PiS, PO czy SLD wałki kręci? To człowiek. Aż człowiek? Najgorsza jest bezradność. Wieżę (obym się nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)