Notowania

kary
04.08.2015 14:48

KNF nałożyła kary pieniężne na 9 biur usług płatniczych

Są kary dla dziewięciu biur usług płatniczych. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła je za naruszenie obowiązków określonych w ustawie o usługach płatniczych. Przewiny nie mogły być jednak duże, bo i kary są śmiesznie niskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe KNF)

"KNF jednogłośnie nałożyła na 9 biur usług płatniczych kary pieniężne w wysokości po 900 złotych na 7 biur i po 500 złotych na 2 biura (wysokość kar uwzględnia indywidualne okoliczności spraw), za naruszenie obowiązków określonych w ustawie o usługach płatniczych" - czytamy w komunikacie.
Naruszenia te polegały na:
- nieprzekazaniu KNF w ustawowym terminie informacji o łącznej wartości i liczbie transakcji płatniczych wykonanych w II lub III kwartale 2014 r. albo
- niezłożeniu KNF w ustawowym terminie dokumentu potwierdzającego zawarcie kolejnej umowy gwarancji bankowej albo ubezpieczeniowej albo umowy ubezpieczenia zawartej przed upływem terminu obowiązywania umowy poprzedniej.
"Ukarane biura usług płatniczych to 9 osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, dla których świadczenie usług płatniczych to działalność dodatkowa. W przypadku ponownych naruszeń obowiązków przez te biura usług płatniczych, KNF rozważy nałożenie wyższych kar" - czytamy dalej.

"KNF przypomina biurom usług płatniczych o ich obowiązkach prawnych wynikających z ustawy o usługach płatniczych. Więcej informacji na temat tych obowiązków można znaleźć w broszurze wydanej przez KNF" - napisała także Komisja.

Tagi: kary, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz