Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koalicja PO-PSL. Piechociński liczy na konkrety

0
Podziel się:

Prezes ludowców stwierdził, że koalicja nie może zajmować się tylko śledztwami i taśmami.

Koalicja PO-PSL. Piechociński liczy na konkrety
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESwhQTF

- _ Rząd powinien przedstawić plan działania na najbliższy rok _ - tak potrzebę spotkania pomiędzy koalicjantami tłumaczy lider Polskiego Stronnictwa Ludowego. Prezes ludowców mówił w radiowej Jedynce, że koalicja nie może zajmować się tylko śledztwami i taśmami.

- _ Nie możemy się tylko zajmować śledztwami i zastanawiać się czy premier zostanie szefem Rady Europejskiej i co z tego dla polskiej polityki będzie wynikać. Rząd władza i ugrupowania koalicyjne powinny przedłożyć bardzo czytelne działania co chcą zrobić _- powiedział.

Janusz Piechociński dodał, że teraz jest najlepszy moment na planowanie konkretnych rozwiązań, bo od jesieni rozpocznie się kampania wyborcza.

bESwhQTH

- _ Druga połowa roku będzie pod względem polityki wyjątkowo trudna. Z jednej strony jest kampania samorządowa, za chwilę wejdziemy w kampanię prezydencką, w roku następnym są wybory parlamentarne. Polityka zajmie się sama sobą, a polityka nie może zajmować się sama sobą _ - zauważa.

Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas wieczornego spotkania będą m.in. o przyjęcie ustawy o ochronie polskiej ziemi po roku 2016. Dodatkowo PSL chce kwotowego rewaloryzowania emerytur i rent, do czego niezbędna jest zmiana konstytucji. Ludowcy chcą też rozmawiać o przyszłości koalicji.

Piechociński: _ Nie poddam się ocenie _

Prezes PSL-u powiedział, że odpowiadając na prośbę partyjnych kolegów, nie będzie składał wniosku o votum zaufania podczas Rady Naczelnej PSL.

Rada odbędzie się 26 lipca. Miesiąc temu prezes Piechociński deklarował, że _ podda siebie i cały Naczelny Komitet Wykonawczy pod ocenę koleżanek i kolegów _. Teraz zmienił zdanie, bo część działaczy uważa składanie takich wniosków za niepotrzebny polityczny zamęt. Dlatego nie będzie głosowania nad wotum zaufania dla władz PSL.

bESwhQTN

Janusz Piechociński nie spodziewa się podczas Rady Naczelnej niespodzianek. _ - To będzie jedna z najspokojniejszych rad PSL w historii _ - zapewnił Piechociński.

Pozycja Janusza Piechocińskiego w partii wydaje się być zagrożona od czasu głosowania nad wnioskiem o odwołanie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i akcji CBA w biurach posła Jana Burego. Część działaczy PSL uważa, że CBA chciało wywrzeć nacisk na partię w związku ze wspomnianym głosowaniem. Na czele przeciwników Piechocińskiego ma stać były prezes partii Waldemar Pawlak.

Czytaj więcej w Money.pl
PO i PSL znowu będą negocjować. Co chcą ugrać ludowcy? Koalicjant przyznaje, że wcześniejsze wybory nie są w jego interesie.
W najbliższych dniach Sejm wybierze GIODO Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych m.in. kontroluje zgodność przetwarzania danych z przepisami prawa.
Zmiany janosikowego tylko dla województw? Wiceminister finansów ujawnia szczegóły zmian w przepisach szykowanych przez resort.
bESwhQUi
KOMENTARZE
(0)