Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koleje w Polsce. Bruksela potwierdziła wkład finansowy z funduszu spójności na Pendolino

0
Podziel się:

Głównym celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności sektora kolejowego.

Koleje w Polsce. Bruksela potwierdziła wkład finansowy z funduszu spójności na Pendolino
(Piotr Zajac/REPORTER)

Komisja Europejska potwierdziła wkład finansowy w wysokości 78 mln euro z Funduszu Spójności na 20 pociągów Pendolino zakupionych przez PKP Intercity - poinformowała rzeczniczka KE ds. polityki regionalnej Shirin Wheeler.

Jak podała w komunikacie rzecznik PKP Intercity Zuzanna Szopowska, Komisja uwzględniając opinię Europejskiego Banku Inwestycyjnego, dokonała oceny projektu dotyczącego zakupu pociągów Pendolino i uznała, że jest on zgodny z priorytetami programu operacyjnego i przyczyni się do osiągnięcia jego celów.

_ Cieszymy się, że złożony przez PKP Intercity wniosek spotkał się z aprobatą Komisji Europejskiej, co potwierdza jego odpowiednią jakość i właściwe zabezpieczenie finansowe projektu _ - podkreślił cytowany w komunikacie członek zarządu PKP Intercity ds. finansowych Paweł Hordyński.

KE zaznaczyła, że głównym celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności sektora kolejowego oraz poprawa jakości usług na trasach, na których będą jeździć nowe składy. Urzędnicy Komisji zwrócili uwagę, że na Pendolino skorzystają w głównej mierze pasażerowie - mieszkańcy aglomeracji warszawskiej, śląskiej, trójmiejskiej oraz Krakowa i Wrocławia wraz z otaczającymi je miejscowościami.

Koszt 20 pociągów Pendolino zakupionych przez PKP Intercity to około 400 mln euro. Składy wejdą do rozkładu jazdy w grudniu br. tworząc kategorię EIC Premium. Pasażerowie będą mogli z nich korzystać na trasach między Warszawą i Krakowem, Katowicami, Wrocławiem oraz Trójmiastem.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)