Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nawałnice w polsce
05.08.2014 08:30

Kolejny dzień nawałnic w Polsce. Strażacy interweniowali ponad 1100 razy

W wyniku nagłych opadów zostało zalanych 14 posesji. W nocy nadal nieprzejezdny był 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 727

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Bielecki)

Przechodząca przez kraj fala burz nie spowodowała poważniejszych szkód. Nie obyło się jednak bez lokalnych podtopień.

Krzysztof Sobków z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa powiedział, że najtrudniejsza sytuacja była w Chlewiskach na południu województwa mazowieckiego. W wyniku nawałnicy zostało zalanych 14 posesji. W nocy nadal nieprzejezdny był 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 727, jednak policja zorganizowała objazdy.

Strażacy najczęściej usuwali powalone drzewa i konary oraz wypompowywali wodę z budynków. To była jednak dosyć spokojna noc - dodał Krzysztof Sobków. Nikt nie został ranny. Jedynie w pobliżu Pasłęka w województwie warmińsko - mazurskim doszło do zerwania trzech dachów w budynkach gospodarczych. Na miejsce przyjechali strażacy i przykryli plandekami uszkodzone budynki. Najczęściej, bo ponad 200 razy, strażacy interweniowali w Wielkopolsce.

Zalane domy i zniszczone łodzie. To jeszcze nie koniec gwałtownych burz

  • fot: PAP/Marcin Bielecki
  • fot: PAP/Marcin Bielecki
  • fot: PAP/Marcin Bielecki [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/zalane-domy-i-zniszczone-lodzie-to-jeszcze-nie-koniec-gwaltownych-burz-g724401.html)

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: nawałnice w polsce, deszcz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz