Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny odcinek autostrady nie będzie gotowy prze Euro 2012

0
Podziel się:

GDDKiA tłumaczy opóźnienie koniecznością ochrony rzadkiego gatunku żab.

Kolejny odcinek autostrady nie będzie gotowy prze Euro 2012
(Imageegaml/iStockphoto)

Fragment autostrady A4 między Rzeszowem a granicą z Ukrainą będzie oddany do użytku pod koniec 2012 - **poinformował dyrektor rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wiesław Kaczor,

Jak dodał, nie uda się uzyskać tzw. przejezdności autostrady na tym odcinku podczas Euro 2012._ - Robimy wszystko tam, gdzie jest to możliwe, żeby można było ją uzyskać. Na pewno od Rzeszowa do Jarosławia takiej przejezdności nie da się zrobić _ - powiedział na konferencji prasowej w laboratorium drogowym GDDKiA w Rudnej Wielkiej.

Zaznaczył, że przyczyną opóźnień jest m.in. konieczność ochrony jednego gatunku żab, co uniemożliwiło prowadzenie prac wykonawcy tego odcinka, Polimex-Mostostalowi. Dodał, że kolejną z przyczyn jest niedostateczna mobilizacja wykonawcy.

Zdaniem dyrektora rzeszowskiego oddziału GDDKiA, kibice na Euro _ będą raczej latać samolotami na mecze do Lwowa niż jechać drogami _. _ Po stronie ukraińskiej z tą drogą nic się nie dzieje _ - argumentował.

Kaczor podkreślił, że na odcinku autostrady od Rzeszowa na zachód prace są bardziej zaawansowane i powinny zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Jak zaznaczył minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, na terenie województwa podkarpackiego rząd buduje ponad 160 km autostrady._ - Nie wszystko uda się zakończyć w terminie. Nie miałem wpływu na powodzie, które paraliżowały prace w ubiegłym roku. Jeśli wykonawcy wystosują roszczenia, to my, uwzględniając realne wydarzenia, które usprawiedliwiają przedłużenie terminu, je zaakceptujemy. Wykonawcy obecnie wykorzystują dobrą pogodę, pracują na dwie i trzy zmiany, aby nadrobić opóźnienia. Czy uda im się zredukować opóźnienia i wykonać pracę w terminie? Nie wiem. Jestem optymistą _ - powiedział Grabarczyk, który w Leżajsku wziął udział w rozpoczęciu budowy obwodnicy tego miasta.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach koło Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie około 670 km.

Czytaj więcej o budowie autostrad w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t141274.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/tusk;obiecal;1;5;tys;km;autostrad;zbudowal;dziesiec;razy;mniej,6,0,845574.html) Tusk obiecał 1,5 tys. km autostrad. Zbudował dziesięć razy mniej Przed rokiem wydaliśmy na budowę dróg niespełna 20 mld zł, czyli o prawie 10 mniej niż planowano. W tym roku ma być tylko 12 mld zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t139553.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/infrastruktura/artykul/autostrady;beda;na;czas;gddkia;sklada;obietnice,218,0,893402.html) Zaskakująca deklaracja w sprawie autostrad Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obiecuje, że budowane drogi będą przejezdne przed Euro 2012.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t80243.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wartosc;robot;drogowych;wzrosnie;w;tym;roku;o;24;procent,80,0,878416.html) Wydamy więcej na drogi. Nie chcą kompromitacji Wartość produkcji budowlanej z tytułu budownictwa drogowego i mostowego wzrośnie w 2011 r. o 24 proc. i wyniesie 30,9 mld zł.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)