Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komisja Europejska znowu upomina Polskę

0
Podziel się:

Tym razem chodzi o uznawanie kwalifikacji adwokatów oraz zarządzanie funduszami na kolei.

Komisja Europejska znowu upomina Polskę
(eisenbahner/CC BY 2.0/Flickr)
bFeMuIeZ

Polska powinna w ciągu dwóch miesięcy dokonać koniecznych zmian.

W pierwszym przypadku chodzi o zasady uznawania kwalifikacji zawodowych adwokatów z innych krajów członkowskich, którzy chcieliby pracować w Polsce. Bruksela ma zastrzeżenia do wyjątków od obowiązku zdawania egzaminu państwowego, uprawniającego do wykonywania zawodu.

Zgodnie z polskimi przepisami, możliwe jest to wtedy, gdy wcześniej kandydat zdobył odpowiednie doświadczenie w kancelarii, ale tylko takiej, która działa według polskiego prawa. _ Wyklucza to praktykę zdobytą w firmie innej niż polska, co uznajemy za nadużycie. Każdy powinien mieć szanse pokazania swoich kwalifikacji także w inny sposób _ - wyjaśnia rzeczniczka Komisji Chantal Hughes.

bFeMuIfb

Druga opinia przedstawiona dziś przez Komisję Europejską dotyczy wykorzystania funduszy publicznych na kolei. Zdaniem Brukseli, rozwiązania przyjęte w Polsce nie gwarantują pełnej przejrzystości w tym zakresie. Jeśli w ciągu dwóch miesięcy Polska nie zastosuje się do zasad, na które zwraca uwagę Komisja, Bruksela może wystosować pozwy do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Czytaj więcej w Money.pl
PKP musi spłacić 1,5 mld zł długu w tym roku Podobnie jak w zeszłym roku, kolejarze chcą pozyskać pieniądze głównie z prywatyzacji i sprzedaży nieruchomości.
Jest zielone światło z Unii dla polskich planów KE uznała plan przeznaczenia 404,6 mln uprawnień do emisji dwutlenku węgla na modernizację sektora energii elektrycznej za zgodny z przepisami dotyczącymi pomocy państwa.
LOT nie będzie potrzebował pomocy publicznej - _ Firma wychodzi na prostą i poprawia wyniki finansowe _- zapewnia Sebastian Mikosz, prezes firmy.
bFeMuIfC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)