Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski zaprasza przywódców krajów regionu

0
Podziel się:

Poruszą temat kryzysu ukraińskiego i rosyjskiej agresji wobec Ukrainy, bezpieczeństwa w regionie, w tym bezpieczeństwa energetycznego.

Komorowski zaprasza przywódców krajów regionu
(Patryk Ptak/REPORTER)
bELermvF

Przy okazji uroczystości związanych z 25. rocznicą wyborów z 4 czerwca 1989 roku prezydenci Polski i USA - Bronisław Komorowski i Barack Obama zaprosili na regionalne spotkanie przywódców państw Europy Środkowej i Wschodniej.

Poinformował o tym wczoraj minister w Kancelarii Prezydenta odpowiedzialny za sprawy zagraniczne Jaromir Sokołowski.

Spotkanie ma odbyć się 3 czerwca w Warszawie. Zaproszenie otrzymali prezydenci: Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Słowenii i Chorwacji. Wszystkie te kraje należą do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

bELermvH

Spotkanie ma dotyczyć kryzysu ukraińskiego i rosyjskiej agresji wobec Ukrainy, bezpieczeństwa w regionie, w tym bezpieczeństwa energetycznego, a także przygotowań do wrześniowego szczytu NATO w Walii.

Spotkanie z przywódcami państw Europy Środkowej i Wschodniej będzie jednym z punktów programu wizyty prezydenta Obamy w Warszawie 3-4 czerwca.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski: Ukraina mocno podzielona _ - Jest potrzebny prezydent ukraiński, który by potrafił w sposób przekonujący mówić do całej Ukrainy, także tej wschodniej _- powiedział Bronisław Komorowski.
Komorowski: Trzeba to dokładnie sprawdzić _ - NATO sprawdza i na razie są sygnały świadczące o tym, że nie nastąpiła żadna zasadnicza korekta rosyjskiej obecności wojskowej na Ukrainie - _ powiedział prezydent.
Stanowisko włoskiego rządu ważne dla Polski Komorowski spotkał się po południu z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano w jego rzymskiej rezydencji na Kwirynale
bELermwi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)