Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konferencja klimatyczna w Polsce to zły pomysł?

0
Podziel się:

Krytycy twierdzą, że Polska chce wykorzystać okazję, by zahamować unijne ambicje dotyczące większej redukcji emisji dwutlenku węgla.

Konferencja klimatyczna w Polsce to zły pomysł?
(ELEKTROWNIA KONIN PATNOW)

Są wątpliwości w Brukseli wokół konferencji klimatycznej w Polsce, która rozpocznie się za 10 dni. Niektórzy podejrzliwie patrzą na Warszawę. Można usłyszeć głosy, że chce ona wykorzystać okazję, by zahamować unijne ambicje dotyczące większej redukcji emisji dwutlenku węgla. Polska odpiera zarzuty.

Publikacje w europejskiej prasie i wypowiedzi komentatorów, czy ekspertów wskazują na to, że dla wielu osób Polska nie jest dobrym miejscem, by organizować konferencję klimatyczną. _ _

_ - Polska w Europie jest znana z twardego stanowiska i oporu wobec większych redukcji emisji CO2. Naprawdę są wątpliwości, czy podczas tej konferencji Polska chce osiągnąć dobre rezultaty _ - powiedział Polskiemu Radiu Wendel Trio, dyrektor Climate Action Network Europe, organizacji zrzeszającej ekologów.

Polska odpiera zarzuty. Podkreśla, że konferencja w Warszawie nie jest miejscem, gdzie należy decydować o bardziej ambitnej walce ze zmianami klimatycznymi. To ma być przygotowanie do międzynarodowego szczytu klimatycznego w Paryżu w 2015 roku.

- _ Unia Europejska nie może dwa lata wcześniej określać swoich celów. To jest taktyka negocjacyjna, która się nie sprawdza _ - powiedziała wiceminister środowiska Beata Jaczewska.

Polska podkreśla, że Unia powinna poczekać najpierw na to co zrobią inni - Stany Zjednoczone, Rosja czy Chiny. I dodaje - zwiększenie redukcji emisji dwutlenku węgla w Unii ma sens tylko wtedy, gdy będzie globalne porozumienie.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)