Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. 110 tysięcy ludzi uciekło z Ukrainy do Rosji

0
Podziel się:

Około 16,4 tys. ludzi porzuciło domy we wschodniej Ukrainie tylko w minionym tygodniu. Wielu uciekinierów ze wschodniej Ukrainy jako motyw wskazuje walki, groźby, obawę przed porwaniem.

Konflikt na Ukrainie. 110 tysięcy ludzi uciekło z Ukrainy do Rosji
(Reporter)
bEKBlPat

Około 110 tysięcy osób uciekło w tym roku z Ukrainy do Rosji; 9,5 tys. z tej grupy oficjalnie wystąpiło o status uchodźcy - poinformował w piątek Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

W czasie konferencji prasowej w Genewie rzeczniczka UNHCR Melissa Fleming podkreśliła, że ONZ stwierdza też _ wyraźny wzrost liczby przesiedlonych w granicach Ukrainy _.

Poinformowano, że liczba uchodźców wewnętrznych wynosi obecnie 54,4 tys. _ 12 tys. ludzi z tej grupy pochodzi z Krymu, pozostali przybyli z innych rejonów wschodu kraju _ - sprecyzowała Fleming.

bEKBlPav

Około 16,4 tys. ludzi porzuciło domy we wschodniej Ukrainie tylko w minionym tygodniu. Wielu uciekinierów ze wschodniej Ukrainy jako motyw wskazuje walki, groźby, obawę przed porwaniem i rozkład usług publicznych w ogarniętym konfliktem zbrojnym regionie - przekazano w Genewie.

Według UNHCR ok. 700 osób wyjechało ponadto do Polski, na Białoruś, do Czech lub Rumunii.

16 czerwca ONZ informowała o 34 tys. uchodźców wewnętrznych, ale personel ONZ był w stanie zidentyfikować tylko ok. 19 tys. z nich.

W piątek wieczorem wygasa zawieszenie broni ogłoszone w ubiegłym tygodniu przez prezydenta Petra Poroszenkę na wschodzie Ukrainy. Mimo rozejmu w dalszym ciągu dochodziło do incydentów zbrojnych. Strona ukraińska poinformowała m.in. o zestrzeleniu przez separatystów śmigłowca wojskowego w rejonie Słowiańska, w obwodzie donieckim, w wyniku czego zginęło dziewięć osób.

bEKBlPaB

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/252/m308732.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt;na;ukrainie;w;doniecku;trwaja;walki,60,0,1547324.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Doniecku trwają walki. Strzały na dworcu
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/176/m305840.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/walki;na;ukrainie;milicja;zwalnia;prorosyjskich;separatystow;w;odessie,109,0,1527405.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Milicja zwalnia prorosyjskich separatystów w Odessie
    • [ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/95/h300639.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/reportaze-i-wywiady/elena;nie;lubi;rosji;w;polskiej;telewizji;pijanej;i;w;walonkach;jana;boi;sie;putina;ktory;jest;chory;na;wladze;zobacz;jak;ukrainski;konflikt;podzielil;rosjanki;w;polsce,196,0,1492676.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosjanki w Polsce bronią Putina
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/170/m300458.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/coraz;czestsze;porwania;na;krymie,163,0,1492387.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Coraz częstsze porwania na Krymie
bEKBlPaW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)