Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konina w klopsikach w IKEI i w polskich hamburgerach

0
Podziel się:

Czescy inspektorzy znaleźli niezadeklarowane końskie mięso w wołowo-wieprzowych klopsikach, wyprodukowanych w Szwecji dla grupy IKEA.

Konina w klopsikach w IKEI i w polskich hamburgerach
(PAP/EPA)

Czescy inspektorzy znaleźli niezadeklarowane końskie mięso w wołowo-wieprzowych klopsikach, wyprodukowanych w Szwecji dla grupy IKEA i w polskich hamburgerach wołowych - poinformowała agencja CTK.

Według CTK oba te produkty zabezpieczono, zanim zostały skierowane do sprzedaży. Państwowa Administracja Weterynaryjna zgłosiła tę sprawę unijnemu systemowi szybkiego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF).

Rzecznik sieci sklepów IKEA w Czechach Petr Chadraba powiedział, że klopsiki wycofano ze sprzedaży, kiedy czescy inspektorzy wykryli w nich koninę. Dania te były sprzedawane w kilku krajach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Holandii i Belgii.

Skandal z końskim mięsem dodawanym do wołowiny wybuchł w styczniu w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Później koninę w wyrobach mięsnych, które nie powinny jej zawierać, znaleziono w wielu krajach europejskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Uwaga na kebaby! Wykryto w nich koninę Jest to szósty wykryty w Austrii przypadek dodawania koniny do innego mięsa.
Jest nowa afera spożywcza w Niemczech Po skandalu z koniną dodawaną do wołowych produktów teraz podejrzenia o oszustwo padły na producentów...
Szokujący pomysł ws. produktów z koniną Oburzenie wywołała w Niemczech propozycja, aby produkty spożywcze, w których zamiast wołowiny jest konina, rozdać biednym.
Kolejna afera. Produkty mięsne z domieszką... Koninę wykryto w produktach dostarczonych do 47 szkół w Lancashire, a także w pubach, hotelach i szpitalach. Ustaleniem źródła mięsa zajmuje się także Europol.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)