Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kontraktowanie usług medycznych na finiszu

20
Podziel się

Ponad 95 procent szpitali oraz lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej podpisało kontrakty i aneksy na leczenie w przyszłym roku. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapewnił w rozmowie z IAR, że pacjenci mogą czuć się bezpiecznie.

minister zdrowia Konstanty Radziwiłł
minister zdrowia Konstanty Radziwiłł (RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER)
bDIhagIB

Wszystko wskazuje na to, że do końca roku wszystkie umowy zostaną zawarte zarówno w podstawowej opiece zdrowotnej, jak i w szpitalach. Organizacje reprezentujące lekarzy POZ: Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia oraz Porozumienie Zielonogórskie wcześniej już zadeklarowały, że podpiszą kontrakty na leczenie.

Do Narodowego Funduszu Zdrowia cały czas spływają informacje i raporty o podpisanych umowach. Jeszcze tyko pojedyncze placówki negocjują warunki finansowania leczenia w przyszłym roku.

Według planu finansowego NFZ budżet na świadczenia medyczne w 2017 roku wyniesie prawie 74 miliardy złotych.

bDIhagID

Jakie zmiany czekają nas w przyszłości? Koniec z NFZ od 2018

Od 1 stycznia 2018 r. NFZ ma być zlikwidowany, a wojewódzkie oddziały Funduszu mają być przekształcone w Wojewódzkie Urzędy Zdrowia. Do ich zadań będzie należało m.in. finansowanie służby zdrowia na poziomie wojewódzkim, kontraktowanie części świadczeń oraz nadzorowanie działania placówek zdrowotnych.

Pod koniec września ministerstwo przekazało do konsultacji publicznych projekt zakładający utworzenie systemu podstawowego, szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), czyli tzw. sieci szpitali. Zgodnie z propozycją resortu, placówki zakwalifikowane do PSZ będą miały gwarantowaną umowę z NFZ. Planowane jest odstąpienie od finansowania pojedynczych procedur na rzecz ryczałtu obejmującego całość opieki (nie zmienią się zasady kontraktowania świadczeń opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz rehabilitacji)
. Więcej czytaj TUTAJ.

Zmiany przygotowane przez MZ obejmą też m.in. podstawową opiekę zdrowotną (POZ). Do konsultacji trafił już projekt, zgodnie z którym opiekę nad pacjentem będzie sprawował zespół składający się z lekarza, pielęgniarki i położnej. Resort zapowiadał, że pilotaż nowej POZ ma być wprowadzany w połowie 2017 roku.

bDIhagIJ

Poza tym zgodnie z reformą, każda osoba, która będzie potrzebować pomocy medycznej, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona czy nie - taką pomoc otrzyma.

bDIhagJe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(20)
ojciec 12sto ...
4 lata temu
Od stycznia przymusowa kastracja chemiczna młodych polek Silgard'em (Gardasil'em) zwanym „szczepionką na HPV”. „Szczepionka przeciw HPV zawiera boran sodu – środek toksyczny dla systemu nerwowego, wykorzystywany w trutce na szczury. W jej skład wchodzi również polisorbat-80 – detergent sterylizujący szczury.
kolo645
4 lata temu
A może by tak szanowny Radziwiłł wraz z Kaczyńskim i Szydło zamiast na mszę pojechali na jakiś SOR? Posiedzieli sobie kilka godzin w kolejce, to może by coś przemyśleli i końcu zrobili porządek z służbą zdrowia.
Krzysztof137
4 lata temu
Co te rycerskie głowy opowiadają, w szpitalu w którm miałem operację lekarze mówią wprost, że minister po cichu rozkazał wykonywanie o połowę mniej operacji bo nie ma kasy, pislamistyczna banda kłamców, czekam na chwilę uznania PIS za organizcję przestępczą.
bDIhagJf
kolo946
4 lata temu
Czuje się bezpiecznie panie ministrze. Na pilną wizytę u kardiologa mam termin za 4 miesiące. Nigdy nie czułem się tak bezpieczny jak za rządów PIS. Grypie powiedziałem, żeby uprzedziła co najmniej tydzień wcześniej. Bo tyle czeka się na wizytę u lekarza rodzinnego. Podczas ostatniej wizyty lekarz żalił się, że musiał przyjąć 45 pacjentów w ciągu 4 godzin. Ale wszystko jest ok panie ministrze. Przekazujcie dalej całą kasę na 500+, a my będziemy sobie umierać w kolejkach do lekarzy. Brawo PIS!
anka
4 lata temu
Kolejna bzdura. Na wypisanie recepty czeka się parę dni!!!!!
...
Następna strona