Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopacz: "Skoro Tusk wygrał, Platforma też może"

0
Podziel się:

- Budujemy swoją mocną pozycję w Unii Europejskiej, ale też będziemy mieć bardzo mocnego sprzymierzeńca naszych polskich spraw - powiedziała marszałek Sejmu.

Kopacz: "Skoro Tusk wygrał, Platforma też może"
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bEKfuSwR

Zdaniem marszałek Sejmu sukces premiera potwierdza silną pozycję Polski w Unii Europejskiej. Ewa Kopacz mówi, że kraj zyskuje ważnego orędownika naszych spraw.
_ - Budujemy swoją mocną pozycję w Unii Europejskiej, ale też będziemy mieć bardzo mocnego sprzymierzeńca naszych polskich spraw. Wtedy, kiedy nasze sprawy będą wymagały interwencji naszych ministrów, naszego prezydenta w Unii Europejskiej, to Donald Tusk będzie tym, który będzie pamiętał, skąd wyrósł, gdzie się wychował, gdzie jest jego kraj i gdzie zostawił serce _ - powiedziała Kopacz.

Marszałek ma nadzieję, że sukces premiera będzie działał motywująco na polityków Platformy Obywatelskiej przed obiema kampaniami wyborczymi: samorządową i parlamentarną.

- Będziemy drużyną, która będzie się biła w kolejnych wyborach i pokaże, że skoro nasz premier wygrał w tym wyścigu w Europie, to Platforma może stać się liderem i po raz trzeci rządzić. Byłoby to liderostwo - powiedziała.

bEKfuSwT

Jakie są teraz możliwe polityczne scenariusze? Czy stery rządu mogą trafić w _ kobiece ręce _? Ewa Kopacz zapewnia, że na takie decyzje jest jeszcze czas.

_ - A tego nie wiadomo. Ale na pewno będzie bardzo mocno brane pod uwagę to, co będzie rekomendował premier Tusk prezydentowi _ - skomentowała.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz odniosła się też do słów Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który komentując doniesienia o szansach premiera Tuska na objecie stanowiska _ unijnego prezydenta _, powiedział: _ Zabierzcie Go sobie do Europy _.

_ - Ja myślę, że przez niego nie przemawiała tak naprawdę żadna radość. Zwykła bardzo nieładna zawiść. Pan prezes Kaczyński nigdy nie byłby wybrany na tak wysokie stanowisko. Szkoda, że zabrakło klasy _- podsumowała.

bEKfuSwZ

Ewa Kopacz wymieniana jest jako jedna z kandydatek na stanowisko szefa rządu.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/44/m318252.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/merkel;europa;stoi;przed;wielkimi;wyzwaniami,203,0,1608907.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Merkel ufa Tuskowi. Pierwsze słowa po wyborze
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/232/m204264.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/schulz;tusk;pomoze;zazegnac;kryzys;na;granicach;unii;europejskiej,184,0,1608888.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Schulz: "Tusk pomoże zażegnać kryzys"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m130708.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kidawa-blonska;tusk;premierem;jeszcze;tylko;do;,171,0,1608875.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kto zastąpi Tuska? Są już możliwe kandydatury
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/141/m214157.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawel;kowal;o;wyborze;donalda;tuska;to;dobra;informacja;dla;ukrainy,129,0,1608833.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kowal: "To dobra informacja dla Ukrainy"
bEKfuSxu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)