Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Północna grozi okupacją Kaesong

0
Podziel się:

Ponowne otwarcie koreańskiej strefy ekonomicznej coraz bardziej odległe.

Strefa ekonomiczna Kaesong
Strefa ekonomiczna Kaesong (Ulica w centrum Kaesŏng fot. Btxts/CC/Wikipedia)

Fiaskiem zakończyła się już szósta runda negocjacji w sprawie przyszłości koreańskiej strefy ekonomicznej. Po dzisiejszych groźbach porozumienie dotyczące wznowienia produkcji w Kaesong staje się coraz bardziej odległe.

Według źródeł, na które powołuje się południowokoreańska agencja Yonhap, przedstawiciele Korei Północnej mieli zagrozić ponowną okupacją strefy ekonomicznej. Do Kaesong miałoby wejść północnokoreańskie wojsko. Jak podaje agencja, tego typu groźby mogą doprowadzić do fiaska rozmów.

Yonhap podaje też w wątpliwość kolejną rundę negocjacji. Położona na terenie Korei Północnej koreańska strefa ekonomiczna w Kaesong została jednostronnie zamknięta na początku kwietnia przez władze w Pjongjangu.

Korea Północna zaledwie kilka tygodni temu zgodziła się na wznowienie bezpośrednich rozmów o przyszłości strefy. Wysłannikom Północy nie podoba się jednak twarde stanowisko Seulu, który przed ponownym otwarciem żąda gwarancji ciągłości produkcji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/m266458.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wazne;porozumienie;miedzy;korea;polnocna;a;poludniowa,103,0,1341543.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ważne porozumienie między Koreą Płn. a Płd. Delegacje obu krajów uzgodniły ponowne otwarcie strefy przemysłowej Kaesong, zamkniętej w kwietniu, podczas eskalacji napięcia między Pjongjangiem a Seulem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/m266834.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/grozby;korei;polnocnej;uprzedzaja;ze;zaatakuja;bez;uprzedzenia,121,0,1288569.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Korea uprzedza, że zaatakuje bez uprzedzenia Korea Płn. przeprowadziła dotąd trzy próby nuklearne, z czego ostatnią w lutym 2013 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/m266839.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korea;polnocna;ujawnila;plany;chca;wrocic;do;rozmow;pokojowych,37,0,1313061.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Korea Północna ujawnia plany o wojnie Chiny, ich jedyny sojusznik i główne źródło pomocy handlowej i gospodarczej, naciska na powrót Pjongjangu do rozmów pokojowych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)