Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korea Północna i Rosja porozumiały się w sprawie długu

0
Podziel się

Rosja i Korea Północna podpisały porozumienie w sprawie uregulowania wynoszącego 11 mld dolarów długu Phenianu wobec Moskwy.

Korea Północna i Rosja porozumiały się w sprawie długu
(Polaris/East News)
bDBwDUwR

Rosja i Korea Północna podpisały porozumienie w sprawie uregulowania wynoszącego 11 mld dolarów długu Phenianu wobec Moskwy - poinformował rosyjski wiceminister finansów Siergiej Storczak. Powiedział, że porozumienie podpisano w poniedziałek.

Szczegółów nie podał, wiadomo jednak z wcześniejszych wypowiedzi Storczaka i doniesień prasowych, że chodzi o umorzenie 90 proc. długu Korei Północnej i wykorzystanie pozostałych 10 proc., czyli ponad 1 mld dolarów, na inwestycje.

Wiceminister Storczak wcześniej wyjaśniał, że przez uregulowanie zadłużenia rozumie się przeliczenie rubli na dolary, umorzenie 90 proc. długu i wykorzystanie pozostałej części według schematu _ zadłużenie w zamian za pomoc _ w dziedzinie energetyki, zdrowia czy edukacji przy realizowaniu wspólnych projektów w Korei Płn.

bDBwDUwT

Moskwa realizuje kilka wspólnych projektów ze swym sąsiadem, w tym budowę transkoreańskiej linii kolejowej, linii energetycznej i gazociągu do Korei Południowej przez Koreę Północną.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w Korei. To początki wolnego rynku? Od dojścia młodego Kima do władzy on sam i jego otoczenie kreują wizerunek przywódcy różniącego się poprzedniego prezydenta.
Tam kobiety mogą już jeździć na rowerach Zakaz wprowadzono 16 lat temu na życzenie ówczesnego przywódcy kraju Kim Dzong Ila.
Wuj Kim Dzong Una podpisał ważną umowę Niedawno Kim Dzong Un, młody przywódca Korei Północnej, deklarował, że ma zamiar rozwijać gospodarkę i poprawić poziom życia ludności.
bDBwDUxu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)