Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Korekta rozkładu jazdy PKP. Wolniej i mniej

0
Podziel się:

Siatkę połączeń trzeba będzie dostosować do remontu na Centralnej Magistrali Kolejowej.

Korekta rozkładu jazdy PKP. Wolniej i mniej
(tcy77/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Najpierw dłuższa podróż, potem mniej pociągów. W nocy z soboty na niedzielę wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy na kolei.

Siatkę połączeń trzeba będzie dostosować do remontu na Centralnej Magistrali Kolejowej. Korzystają z niej pociągi jadące z Warszawy do Krakowa, Katowic i Wrocławia.

Rzeczniczka PKP Intercity Beata Czemerajda zapowiada, że w następny weekend część składów będzie jechać dłużej. W sobotę wszystkie pociągi korzystające z Centralnej Magistrali Kolejowej będą kursować objazdem przez Zawiercie. Czas podróży wydłuży się o godzinę. Podobne utrudnienia czekają na pasażerów także w niedzielę, ale od rana do godziny 14:00.

O wiele większe utrudnienia zaczną się na początku przyszłego miesiąca. Od pierwszego marca część połączeń, które biegną Centralną Magistralą Kolejową zostanie zawieszona. Chodzi o pociągi Ekspresowe i Ekspres - Intercity. Beata Czemerajda zapewnia jednak, że składy kursujące w czasie porannego i popołudniowego szczytu będą nadal wozić pasażerów. Z rozkładu zostaną wycofane pociągi kursujące w godzinach południowych. Cięcia nie dotyczą pociągów TLK i międzynarodowych.

Nie wiadomo, kiedy zakończy się modernizacja Centralnej Magistrali Kolejowej. Kolejarze nie wykluczają, że ograniczenia będą obowiązywały nawet w letnim rozkładzie jazdy. Linia ma zostać dostosowana do prędkości 200 kilometrów na godzinę. Mają z niej korzystać pociągi Pendolino.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest szansa na szybsze połączenie kolejowe Obecnie podróż z Kielc do Warszawy, linią kolejową nr 8 Warszawa-Kraków, trwa ponad 3 godziny.
Dojazd pociągiem na Euro 2012. Najszybciej i najprościej Miedzy miastami, w których będą rozgrywane mecze, PKP uruchomi blisko tysiąc połączeń.
Prywatyzacja przełożona o 6 miesięcy. Konieczne zmiany strukturalne PKP wstrzymuje sprzedaż TK Telekom, wznowi proces w ciągu 6 miesięcy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)