Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

KRRiT nie uwzględni odwołań od koncesji na MUX-8. Trzy stacje mogą startować

0
Podziel się

- Mogę powiedzieć z całą pewnością, że nie będzie żadnych zmiany. Trwa proces przygotowywania decyzji po podjęciu uchwał - powiedział w programie #dziejesienazywo przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak o odwołaniach od przetargu na nadawanie na MUX-8. Oznacza to, że pewne otrzymania koncesji mogą być WP1, TV Spektrum oraz Kino Polska. Kiedy ruszą nowe kanały? Z tym jest problem.

KRRiT nie uwzględni odwołań od koncesji na MUX-8. Trzy stacje mogą startować
(Jan Kucharzyk/East News)
bDmOIEER

- Mogę powiedzieć z całą pewnością, że nie będzie żadnych zmian. Trwa proces przygotowywania decyzji po podjęciu uchwał - powiedział w programie #dziejesienazywo przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak o odwołaniach od przetargu na nadawanie na MUX-8. Oznacza to, że pewne otrzymania koncesji mogą być WP1, TV Spektrum oraz Kino Polska.

- Jedna decyzja została już wydana. Trzy w ciągu kilku dni zostaną wydane - mówił Jan Dworak. Przyznał, że formalnie decyzje już zapadły, a teraz są tylko przekładane na konkretne odpowiedzi i dokumenty.

bDmOIEET

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Rada zdecydowała o przyznaniu koncesji na kanał WP1 należący do Wirtualnej Polski. Będzie to program o charakterze interaktywnym. Od decyzji w tej sprawie odwoływał się koncern Discovery.

Ze słów Dworaka wynika też, że do startu kanałów mogą szykować się Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe z kanałem filmowo-serialowym TV Spektrum. Tu odwołania składała TV Puls oraz Polsat. Program o charakterze lokalno-samorządowym uruchomi natomiast Kino Polska razem z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej. Za nieskuteczne uznano skargi Superstacji i Radia Eska(część ZPR).

Kanały będą dostępne w tzw. multipleksie ósmym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Oznacza to, że będą mieć zasięg ogólnopolski. Nie wiadomo na razie, kiedy poszczególne anteny zaczną nadawać. Sygnał rozprowadzać ma spółka Emitel, która wygrała przetarg zorganizowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

- Tu jest inaczej niż z innymi multipleksami, które są czymś w rodzaju spółdzielni. Stacje porozumiały się i wynajęły Emitel - mówił Dworak.

bDmOIEEZ

Stwierdził też, że nie słyszał o ryzyku w opóźnieniu w dojściu do możliwości nadawania przez Emitel. W lipcu sygnał MUX-8 ma pokrywać ok. 60 proc. terytorium Polski.

Nadal nie wiadomo jakie kanały wprowadzi na multipleks ósmy TVP. Nadawca dostał pasmo dla jednego kanału HD i jednego SD lub dla trzech kanałów w jakości SD.

- Mieliśmy tydzień temu rozmowę z zarządem Telewizji Publicznej, odpowiedź o MUX-8 była "jeszcze koncepcji nie ma" - mówił Dworak w #dziejesienazywo.

bDmOIEFa

_ Money.pl jest częścią Grupy Wirtualna Polska, który będzie nadawcą kanału WP1. _

bDmOIEFu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)