Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Węgrzech. Spełnią warunki UE

0
Podziel się:

Poza ścisłą kontrolą Unii nadal chcą pozostać Wielka Brytania i Czechy.

Kryzys na Węgrzech. Spełnią warunki UE
(Egrian/Wikipedia)

Parlament w Budapeszcie opowiedział się za przystąpieniem Węgier do unijnego paktu fiskalnego. Za wnioskiem w tej sprawie, złożonym przez ministra spraw zagranicznych, głosowało 304 deputowanych, 42 było przeciwnych, a 15 wstrzymało się od głosu.

Za przystąpieniem Węgier do paktu fiskalnego głosowali przede wszystkim deputowani rządzącej, centroprawicowej partii Fidesz, a także opozycyjnej Węgierskiej Partii Socjalistycznej (MSZP). Przeciwni byli deputowani z ultraprawicowego ruchu Jobbik.

Przyjęty pod koniec stycznia pakt fiskalny ma zostać podpisany podczas unijnego szczytu na początku marca. Dokument, który przewiduje większy niż do tej pory nadzór nad dyscypliną budżetową poszczególnych krajów, zamierza podpisać 25 państw Unii Europejskiej.

Poza paktem chcą pozostać Wielka Brytania i Czechy.

Czytaj więcej o sytuacji na Węgrzech w Money.pl
W Unii wrze. Jak daleko posunie się Orban? Konflikt między Brukselą a Budapesztem był przedmiotem gorącej debaty w PE.
Węgry tłumaczą się na 100 stronach. Unia zrozumie? Viktor Orban dostał ultimatum od Komisji Europejskiej. Termin właśnie minął. Chodzi o miliardy.
Węgrzy są nam naprawdę wdzięczni. Za co? Rząd Węgier zaproponował, by parlament uchwalił dekret, wyrażający wdzięczność dla Polaków i Litwinów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)