Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w usa
26.11.2012 20:21

Kryzys w USA? W sklepach rekordy sprzedaży

Bardzo udany długi weekend mają za sobą sprzedawcy w Stanach Zjednoczonych. Zakupowe szaleństwo w USA trwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ERIK S. LESSER)

Bardzo udany długi weekend mają za sobą sprzedawcy w Stanach Zjednoczonych. Przez pierwsze trzy dni sezonu świątecznego Amerykanie wydali prawie 60 miliardów dolarów. Zakupowe szaleństwo w USA trwa. Dziś - tak zwany _ cyber-poniedziałek _.

Sezon świątecznych zakupów w USA tradycyjnie rozpoczął się w tak zwany _ czarny piątek _. Na ten dzień sprzedawcy przygotowali rekordowe obniżki cen, sięgające 70-80 procent. Przebojem jak zwykle była elektronika - płaskie 40-calowe telewizory po 179 dolarów, odtwarzacze blue-ray po 40 dolarów czy laptopy za niespełna 300 dolarów.

Niektóre sklepy otwarto o północy albo jeszcze w Święto Dziękczynienia. Według wstępnych danych w czasie długiego weekendu zakupy zrobiło 247 milionów Amerykanów, czyli prawie wszyscy dorośli mieszkańcy USA. Wydali na zakupy rekordową sumę 59 miliardów dolarów.

Ci, którzy wciąż nie mają dość mogą skorzystać z ofert sklepów internetowych. Dziś zorganizowały duże wyprzedaże w ramach tak zwanego _ cyber-poniedziałku _. Analitycy przewidują, że przyniesie on sprzedawcom dodatkowe 1,5 miliarda dolarów.

Skąd Amerykanie mają pieniądze na zakupowe szaleństwo? Okazuje się, że wielu z nich robi zakupy na kredyt. Według szacunków, w tym sezonie świątecznym zadłużenie Amerykanów na kartach kredytowych wzrośnie o 5 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Bijatyki przed sklepami. Dziś "Czarny Piątek" Nazajutrz po Święcie Dziękczynienia, w tzw. Czarny Piątek, rozpoczął się w USA tradycyjny sezon zakupów przed świętami Bożego Narodzenia.
USA stanowią duże zagrożenie dla gospodarki Z kolej dla UE największym zagrożeniem jest obecnie Hiszpania.
Podwyżki podatków mogą ich pogrążyć Ustawodawca amerykański musi działać szybko, żeby uniknąć wysokich podwyżek podatków i ostrych cięć wydatków - przestrzega MFW.
Tagi: kryzys w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz