Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
19.01.2017 08:58

Urzędy pracy do likwidacji? Poseł Kukiz`15 ostro: "są zbyteczne i zbyt kosztowne"

Urzędy pracy powinny być zlikwidowane, bo bezrobocia już nie ma; generują koszty państwa w okolicach czterech milionów zł rocznie - ocenił w czwartek wiceszef klubu Kukiz'15 Marek Jakubiak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

Bezrobocia de facto już nie ma, dlatego urzędy pracy powinny być zlikwidowane. Generują około 4 mld zł kosztów państwa rocznie - stwierdził Marek Jakubiak wiceszef klubu Kukiz`15.

Jakubiak był pytany w radiowych Sygnałach Dniach o czwartkową wypowiedź premier Beaty Szydło, która podkreśliła, że głównym zadaniem w 2017 roku dla Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej będzie aktywizacja osób trwale bezrobotnych w regionach słabiej rozwiniętych. Szefowa rządu ma między innymi o tym rozmawiać z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską. "Polska wschodnia jest naszym priorytetem, chcemy wyrównania szans regionów" - powiedziała Szydło.

"Musimy w tej chwili przede wszystkim skoncentrować się na tym, żeby wyrównywać szanse poszczególnych regionów i to będzie na pewno zadanie pani minister Rafalskiej, żeby zaktywizować te tereny, te województwa, w których w tej chwili jest najwyższe bezrobocie. (...) Bezrobocie dotyka w różnym stopniu różnych regionów" - powiedziała szefowa rządu.

8,2 proc. - tyle dokładnie wyniosła stopa bezrobocia w listopadzie - podaje Główny Urząd Statystyczny. Czytaj więcej tutaj.

*Poseł Kukiz`15: Podobno bezrobocia już nie ma. Urzędy pracy tylko tam, gdzie są niezbędne *

Poseł Kukiz'15 odnosząc się do tych zapowiedzi powiedział: "A ja słyszałem, że bezrobocia już nie ma". Jego zdaniem "urzędy pracy, to jest taki szalony trochę pomysł, to są urzędy, które kreują pracę poprzez zatrudnianie urzędników". "Jako pracodawca wiem, że rzadko kiedy korzystam z tych urzędów pracy, bo wiem, że one czasami nie przystają do roli" - ocenił Jakubiak.

Według posła Kukiz'15 "w Polsce brakuje pracowników, a nie mamy ich nadwyżkę".

Jakubiak przekonywał, że urzędy pracy powinny pozostać tam, gdzie są potrzebne. "Część tych obowiązków powinny wziąć Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, natomiast urzędy pracy, które generują koszty państwa, gdzieś w okolicach czterech miliardów złotych rocznie, powinny być po prostu zlikwidowane, bo bezrobocia już nie ma. Więc po co?" - mówił.

Przekonywał, że "specjalne urzędy pracy są zbędnym elementem życia politycznego, bo tam są po prostu zatrudnione tysiące osób, które nas obywateli kosztują".

Tagi: kraj, praca, partie, pap, kukiz'15, jakubiak, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-01-2017

KrzysztofJeszcze ZUS zlikwidować, niech banki zbierają składki. wtedy rąk do pracy przybędzie ,a kosztów ubędzie. A każdy sobie zaoszczędzi na emeryturę tyle … Czytaj całość

19-01-2017

ZK590czy dzięki UP ktoś znalazł stałą pracę ? Tysiące pań za pieniądze podatnika wypełnia nikomu nie potrzebne rubryki.

19-01-2017

AsiaW Radzyminie k/Warszawy nie wspierają chętnych do nauki j. angielskiego lub niemieckiego. Często ludzie nie mogą zdobyć pracę bo są "w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (546)