Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwota wolna od podatku. Ogórek postuluje zwiększyć ją do 20 tys. zł

0
Podziel się:

Kandydatka SLD w wyborach prezydenckich uważa, że podniesienie kwoty wolnej od podatku pomoże emerytom i najbiedniejszym.

Kwota wolna od podatku. Ogórek postuluje zwiększyć ją do 20 tys. zł
(PAP/Michał Walczak)

Działania na rzecz zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 20 tys. zł, poprawę sytuacji młodych oraz "napisanie prawa od nowa" deklarowała podczas wizyty w Kielcach kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek. W sobotę odwiedza ona miasta woj. świętokrzyskiego.

- Będę walczyła o zwiększenie kwoty wolnej od podatku. Na przykład w Hiszpanii w przeliczeniu na złotówki to jest 70 tys. rocznie, w Polsce to jest 3,5 tys. Ja uważam, że podniesienie tej kwoty do 20 tys. zł rocznie pomoże emerytom, pomoże najbiedniejszym - powiedziała Ogórek podczas spotkania z dziennikarzami na placu przed Kieleckim Centrum Kultury.

Jej zdaniem sytuacja młodych w Polsce jest "katastrofalna". - Miejsca w radach nadzorczych spółek skarbu państwa są bardzo często zarezerwowane dla rodzin polityków, a młodzi muszą pracować na umowach śmieciowych i muszą z trudem i mozołem odnajdywać się na niełatwym rynku pracy. Szczególnie tutaj w Kielcach widać problem młodych - oceniła.

Jako jedną z przyczyn trudności młodych Polaków Ogórek wymieniła niedostosowanie kształcenia do potrzeb rynku pracy. Jej zdaniem trzeba to zmienić, "byśmy nie kształcili młodych z niepotrzebnymi dyplomami, bo to nie ma żadnego sensu ani późniejszej racji bytu. Młodzi mają perspektywę wyłącznie beznadziei, a Polska ma być krajem, do którego się przyjeżdża, a nie z którego się ucieka" - podkreśliła.

Według kandydatki na prezydenta jest szansa na zmianę sytuacji na rynku pracy - pod warunkiem "uwolnienia energii przedsiębiorców". Dlatego "należy znieść wszystkie bariery dla przedsiębiorców". - Podkreślam, że bez zmiany prawa, bez napisania prawa od nowa my tego nie osiągniemy - powiedziała.

Ogórek zaznaczyła, że w pierwszej kolejności muszą zostać zmienione trzy akty prawne - ustawa o swobodzie gospodarczej, kodeks karno-skarbowy oraz kodeks spółek handlowych.

Podczas konferencji Ogórek była pytana m.in. o sprawy bezpieczeństwa Polski. - Graniczymy z Federacją Rosyjską i musimy stawiać na dyplomację, na spokój w rozmowach, spokój w dialogu. My właśnie w drodze dialogu weszliśmy do NATO i Unii Europejskiej, a konflikty zbrojne, wszyscy wiemy z historii, jak straszliwie się dla nas kończyły. Dlatego pokój jest najważniejszy i spokojna dyplomacja - podkreślała.

Poproszona o skomentowanie doniesień prasowych o zmniejszeniu budżetu jej kampanii przez SLD odpowiedziała krótko, że "to jest najlepsze pytanie do szefa sztabu, może do Leszka Millera także".

Po konferencji Ogórek spacerowała ulicami śródmieścia Kielc i rozmawiała z mieszkańcami. Odwiedziła m.in. antykwariat oraz organizowaną w Wojewódzkim Domu Kultury giełdę kolekcjonerską. W sobotę spotka się także z mieszkańcami Jędrzejowa i Buska Zdroju.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)