Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lekarze uzyskają dostęp do danych ZUS

0
Podziel się:

Już niebawem lekarze za pośrednictwem internetu będą mogli sprawdzić, czy chory jest ubezpieczony. Jak?

Lekarze uzyskają dostęp do danych ZUS
(AndreasReh/iStockphoto)

Pod koniec czerwca lekarze za pośrednictwem internetu będą mogli sprawdzić, czy chory jest ubezpieczony, a pracodawca regularnie odprowadza za nich składki - zapowiada prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

Dzięki nowemu portalowi lekarze, którzy obecnie nie mają takich uprawnień, uzyskają online dostep do danych o pacjencie - donosi Dziennik Gazeta Prawna. _ Również pacjent będzie mógł sprawdzić, czy jego firma regularnie płaci za niego składkę zdrowotną _ - mówi Derdziuk w rozmowie z gazetą.

Jak twierdzi Derdziuk, ZUS do całej operacji jest gotowy. Czeka tylko na projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie. Pracuje nad nim Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji podległe Michałowi Boniemu.

Czytaj więcej o zamieszaniu w służbie zdrowia
Rządy Ewy Kopacz. To stracony czas Wydatki na leczenie wzrosły o 30 procent, jednak nie udało się dokończyć żadnej z zapowiadanych dużych reform.
Lekarz musi to zrobić z każdym pacjentem Wypisujący recepty mają obowiązek sprawdzać, czy pacjent ma dokument potwierdzający prawo do refundacji leków. Za błędy będą kary.
Lekarze zaczną oszczędzać na pacjentach? Według OZZL nowe przepisy rozliczania świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, doprowadzą do ich ograniczenia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)