Notowania

Przejdź na
refundacja leków
21.02.2012 20:59

Leki refundowane. "To brak wyobraźni decydentów"

Szpitale mają ogromny problem z zakupem leków zgodnie z ustawą refundacyjną, która weszła w życie od nowego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/East News)

Zasady dotyczące sprzedaży leków w aptece zostały zastosowane dla szpitali. Mają one narzucone sztywne minimalne ceny po których mogą kupować leki a wiele firm nie chce się na te ceny zgodzić.

O problemie tym alarmowano podczas konferencji _ Finanse 2012 - analiza sytuacji w ochronie zdrowia _. Marek Balicki - dyrektor Szpitala Wolskiego w Warszawie podkreślił, że dla niektórych leków dwa przetargi nie doszły do skutku i nie zakupiono potrzebnych substancji.

_ - Nie możemy uzyskać od dostawców ceny do przyjęcia, która byłaby zgodna z ustawą. Nie można czekać ze wszystkim, bo ludzie mają poważne problemy - _ powiedział Marek Balicki, dyrektor Szpitala Wolskiego w Warszawie.

POSŁUCHAJ MARKA BALICKIEGO:

(źródło: IAR)

Konrad Pszczołowski - ekspert z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreślił, że ten problem trzeba szybko rozwiązać.

_ - Te leki będą się musiały znaleźć, ale dlaczego ma to się stać kosztem cudzego życia lub zdrowia. W końcu z powodu braku leków ktoś umrze - _ powiedział Konrad Pszczołowski.

POSŁUCHAJ KONRADA PSZCZOŁOWSKIEGO:

(źródło: IAR)

Takie same problemy z zakupem leków mają Domy Pomocy Społecznej. Uczestnicy konferencji podkreślali, że sytuacja ta jest jedną z wielu nieprzewidzianych konsekwencji szybkiego wprowadzenia ustawy refundacyjnej.

Czytaj o zmianach w refundacji leków w Money.pl
Dymisja w rządzie Tuska. Poleciał minister... To efekt zamieszania wokół recept na leki refundowane.
Arłukowicz zmiękł. Przeprasza za chaos Apteki będą mogły się odwoływać, a aptekarze nie odpowiedzą za nieprawidłowo wypisane przez lekarzy recepty.
Negocjacje z lekarzami. Jest przełom w sprawie recept NRL sprzeciwiała się niektórym zapisom ustawy refundacyjnej.
Tagi: refundacja leków, szpitale, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz