Notowania

związki zawodowe
18.09.2013 07:17

Lider OPZZ ostrzega rząd przed rewolucją

Jan Guz powiedział, że być może związkowcy będą musieli zawrzeć porozumienie z klubami opozycji, by przeprowadzić ustawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Przed rewolucyjnym wrzeniem ostrzega OPZZ._ - Taka będzie reakcja związkowców i społeczeństwa na niezrealizowanie ekonomicznych postulatów _ - mówił w Koszalinie Jan Guz, szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Jak podkreślił w pierwszej kolejności stawiane są postulaty ekonomiczne. Jeżeli nie będą one realizowane przez rząd, _ musi to doprowadzić do gniewu społecznego, niezadowolenia, wrzenia rewolucyjnego i zmiany ekipy rządowej _.

Jan Guz mówił też, że związki zawodowe nie pojawią się na piątkowym posiedzeniu Komisji Trójstronnej. Natomiast będą rozmawiać z klubami parlamentarnymi. Szef OPZZ powiedział, że być może związkowcy będą musieli zawrzeć porozumienie z klubami opozycji, by przeprowadzić ustawy.

Związkowcom zależy na ochronie miejsc pracy, ograniczeniu umów cywilnoprawnych i oskładkowanie wszystkich dochodów z pracy. Także o dialog społeczny. Strona związkowa oczekuje też, że zmieni się przewodniczący Komisji Trójstronnej.

Krajowy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny nie podjął decyzji w sprawie zbierania podpisów pod wnioskiem o rozwiązanie parlamentu.

Czytaj więcej w Money.pl
Manifestacja skończyła się hymnem. Było ich 200 tys.? - _ Pokazaliśmy siłę, która nie pozwoli na lekceważenie nas przez rządzących _ - grzmiał przewodniczący Solidarności Piotr Duda w przemówieniu. Jan Guz z FZZ mu wtórował.
PiS miażdży PO. W najnowszym sondażu Mimo, że partia Jarosława Kaczyńskiego wyraźnie traci poparcie, to jednak bije na głowę rządzącą koalicję.
Prezes TVP dla Money.pl: Zwalniani zyskają - _ Finansowo doszliśmy do ściany _ - mówi otwarcie Juliusz Braun. Przekonuje, że po wprowadzeniu nowej opłaty, telewizja nie może zrezygnować z reklam.
Tagi: związki zawodowe, opzz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz