Notowania

Listonosze już nie na rowerze. Pora na skutery i meleksy

W 9 miastach centralnej Polski listonosze będą w najbliższym czasie testować kilka modeli pojazdów elektrycznych. Wśród nich znajdą się skutery, małe pojazdy oraz rowery. Jeśli te zdadzą egzamin, Poczta Polska prawdopodobnie zdecyduje się na ich zakup.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Poczta Polska)
M. in. takie małe pojazdy będą testować w najbliższych dniach listonosze z 9 miast centralnej Polski

Szansę na testy otrzymają listonosze z Łodzi, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Konstantynowa Łódzkiego, Raszyna, Nowego Dworu Mazowieckiego, Piastowa, Radomia oraz Pabianic.

Pojazdy, których użyczyli lokalni producenci i przedsiębiorcy, mają być przeznaczone „w szczególności do przewozu listów i mniejszych przesyłek paczkowych z zachowaniem bezpieczeństwa oraz wszelkich norm przewozu”.

Zobacz także: Innowacje w Poczcie Polskiej

Jak informuje Poczta Polska, chodzi nie tylko o ułatwienie pracy listonoszom, ale również dbałość o środowisko. Stąd wybór pojazdów z napędem elektrycznym.

- Poczta Polska prowadzi projekt „Elektromobilność”, by jak najlepiej być przygotowanym do wprowadzenia „Stref Czystego Transportu”. Liczymy nie tylko na oszczędności, ale także na to, że Spółka będzie postrzegana jako dbająca o lokalne społeczności i zainteresowana pozytywnym wpływem na środowisko poprzez ograniczenie zanieczyszczenia powietrza – mówi członek Zarządu Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel.

– Jednocześnie bardzo zależy nam na poprawie komfortu pracy pocztowców, dlatego testujemy użyteczność pojazdów w codziennej pracy listonoszy i kurierów – dodaje Kurdziel.

To drugi etap projektu. Pierwszy obejmował testy większych pojazdów o ładowności do 800 kg. Przez kilka dni pracownicy pocztowi korzystali z 15 pojazdów, po czym każdy z nich wypełnił ankietę, w której ocenił poszczególne modele. W sumie auta przejechały aż 21 tysięcy kilometrów.

– Dzięki testom sprawdziliśmy, które pojazdy i jakie ich parametry techniczno-użytkowe są szczególnie przydatne w działalności operacyjnej naszej firmy. W przyszłym roku rozpoczniemy pozyskiwanie elektrycznych aut – zapowiada Paweł Skoworotko, członek zarządu Poczty Polskiej odpowiedzialny za logistykę i infrastrukturę.

„Przyjęte w ustawie o elektromobilności rozwiązania, takie jak np. strefy czystego transportu, powodują konieczność stopniowej wymiany floty zasilanej paliwami tradycyjnymi na zasilanie alternatywne. Podobne regulacje wprowadzone zostały w większości krajów Unii Europejskiej. Skutkiem tego jest powszechne wprowadzanie do floty, pojazdów elektrycznych np. w pocztach Niemiec, Francji, Danii co jest poprzedzane szczegółowymi testami” – informuje Poczta Polska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: poczta polska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-10-2018

SKANDALZLIKWIDOWAC POCZTĘ POLSKA TWÓR NIKOMU NIE POTRZEBNY TO SKANDAL ZEBY WIDOKÓWKA ZNAD MORZA NA POŁUDNIE POLSKI SZŁA 10 DNI !

05-10-2018

rewolucja pocztowaNiech się z tymi skuterami i wózkami golfowymi nie śpieszą - jeszcze chwila a jeden z geniuszy marketingu w Poczcie Polskiej doczłapie do pomysłu że … Czytaj całość

05-10-2018

waldek 14lTe auta na pewno nie spowodują, że przesyłki będą tańsze. A to jest w 99% to, co powoduje odejście klientów od poczty.

Rozwiń komentarze (18)